Do přípravy se zapojuje Fleišman z Mostu

Do přípravy se zapojuje Fleišman z Mostu
Uherské Hradiště Sport 14 / 06 / 2010

Holanďan Rimkus i Slovák Pilát ukončili ve Slovácku testy

Příprava probíhá podle plánu. Je o to složitější, že ji provázelo extrémně horké počasí. Hráči se s tím ale vypořádali dobře. Dávky v tomto týdnu i v tomto počasí odpracovali s maximální snahou. Na co ještě čekáme, jsou příchody hráčů na posty, které jsme si vytipovali a které chceme přivést. V tomto týdnu se nám to zatím nepodařilo.
Jedním z hodně spekulovaných jmen byl zlínský Karel Kroupa. Má Slovácko o něj skutečný zájem?
Jednání nepopíráme. Probíhají ale na více frontách. Kroupa není jediným vytipovaným hráčem. Ve Zlíně se v závěru týdne udály nějaké změny, takže uvidíme, jak se věc v průběhu tohoto týdne posune. Uzavřeno není nic ani pozitivně ani negativně.
Dalším spekulovaným jménem je jméno slávisty Ladislava Volešáka. Můžete váš zájem o něj potvrdit?
Volešák je takový typ hráče, kterým bychom chtěli posílit záložní řadu. Pokud by možnost dohody s hráčem i Slavií byla, tak bychom o jeho příchod usilovali.
V uplynulém týdnu jste testovali dva zahraniční hráče. Holanďana Rimkuse a Slováka Piláta. Jak jejich testy dopadly?
Oba hráči ukončili testy. Avizovali jsme, že by příchody měly splňovat určitou kvalitu a požadavky. U Lorenza Rimkuse to bylo tak, že velmi dobře zapadl do kolektivu a trénoval velmi úspěšně. Jeho výkonnost ale není o dvacet třicet procent lepší než výkonnost jiných našich hráčů. Navíc to není klasický levý obránce. Tento post jsme chtěli prioritně posílit. Pokud jde o mladého Piláta, tak tam jsme hned v úvodu řekli, že chceme v první řadě porovnat kvalitu mládežnického reprezentanta s našimi stejně starými hráči. Musím říci to stejné co o Rimkusovi. Angažovali bychom jej jedině v případě, že by byl výrazně lepší než stejně staří naši hráči, jako je Svízela, Stráník a ostatní. Musím říci, že za ten týden to zatím neukázal. A pokud bychom jej i přesto vzali, tak bychom naznačili, že výchova v naší akademii nemá hlubší smysl. Pokud se týká změn, tak jsme jednání o postu levého obránce uskutečnili a zítra se s námi zapojí do přípravy Jiří Fleišman, levý obránce, který hrál na tomto postu v Mostu. Zajímaly se o něj i jiné kluby. Začne s námi přípravu a v průběhu týdne budeme jednat s ním i Mostem o jeho angažmá.
Jaký je po úvodním týdnu aktuální zdravotní stav hráčů?
V úvodních dnech měl určité úlevy Urbánek, kvůli doznívání zranění kolena, ale závěr týdne absolvoval naplno. Stejný případ je i Jakub Svízela, ale i on odehrál v sobotu celý modelový zápas. Jediný, kdo v závěru z tréninku vypadl, byl Reinberk, který měl problém se stehnem. Měl dvoudenní individuální trénink, ale od pondělí by měl s námi zase začít naplno.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace