Dobyli jih Čech, padli u Vltavy

Staré Město Sport 18 / 10 / 2018

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město se postarali o jedno z překvapení soutěže, když dobyli tvrz Českých Budějovic, které nastoupily s řadou posil z extraligového Jihostroje. O čtyřiadvacet hodin později však torzo týmu nestačilo na pražské vysokoškoláky.
Č. Budějovice - STARÉ MĚSTO 1:3
Vyrovnaný první set se lámal až v koncovce. Klíčovou roli v ní sehrál nahrávač Šulc, který dělovým servisem posunul skóre až k setbolu a druhý hosté proměnili. Obdobný průběh měl i druhý set, který vyhráli domácí, když jim trh z paty vytrhl plachtící servis Poláka. Třetí sada byla v režii hráčů ze Širůchu, spolehlivě přihrávali, v útoku se dařilo Čechovi a první setbol za stavu 24:19 proměnili úspěšným blokem. Závěrečný set se rozhodoval v koncovce. Staré Město vedlo až 16:9, ale po chybách v příjmu i v útoku měli ve finiši jen dvoubodový náskok. Výborný servis Čecha přispěl k vedení 24:21 a následně útokem Kozáka mečbol proměnili. Sety -20, 20, -19, -22.
ČZU Praha - STARÉ MĚSTO 3:1
Kouč Petr Karabec měl v Praze k dispozici jen sedm hráčů, včetně sebe… Mladí hráči Zlína totiž hráli extraligový zápas v Příbrami, pracovně zaneprázdněný byl Kobolka.
Hosté měli tragický začátek, když prohrávali 0:8 a set výrazným rozdílem ztratili. Druhý set byl až do stavu 19:19 vyrovnaný, následně si domácí neporadili se servisem Kroči, což Staroměstským přineslo pětibodovou šňůru a stejný počet mečbolů. Proměnili hned druhý. Jenže pak se hosté opět vrátili k chybám na přihrávce a nedůrazné hře smečařů, čehož soupeř beze zbytku využil. Torzo hráčů VSK se už nezmohlo na výraznější odpor. Sety 17, -20, 18, 17.
STARÉ MĚSTO: Šulc, Kittel, Kozák, Čech, Janečka, Skyba, Varous, libero Kroča, Klimeš, Dřímal, Karabec.