Dohrávaly v šesti statečných...

Sport 20 / 04 / 2012

Prvoligové házenkářky Kunovic si připsaly do tabulky další porážku. S prázdnou se vrátily z Plzně, kde už do poločasu nabraly pětibrankové manko. Domů však neodjížděly rozzlobené jen na sebe, ale i na rozhodčí, kteří je prý v závěru poškodili nesmyslnou červenou kartou pro Kristýnu Pavlíčkovou.
Plzeň - Kunovice 30:24
Kunovjanky odjížděly na západ Čech v hodně okleštěné sestavě, když jim z různých důvodů scházely Hanáková, Křeháčková a Brablcová. Do zápasu tak byly nominovány tři brankařky a sedm hráček do pole. V první půli viděli diváci poměrně vyrovnaný zápas, v němž Kunovjanky doplácely zejména na nedůslednost v obraně. Přesto získaly domácí pětibrankový náskok až na konci první třicetiminutovky. Hned zkraje druhé půle zůstalo hostujícímu celku pouhých šest hráček do pole. „Jedna z domácích hráček naskakovala na křídle a Kikina (Kristýna Pavlíčková – pozn. red.) ji klepla do ruky. Čekaly jsme sedmičku nebo dvouminutový trest, ale rozhodčí jí dal přímou červenou kartu, což nechápu,“ kroutila hlavou hrající trenérka Kunovic Jarmila Štěrbová. Hostující celek tak již nemohl střídat a navíc jej trápila produktivita při sedmimetrových hodech. Kunovice proměnily pouze jeden z pěti. V příštím kole se pokusí spravit si chuť při derby s Otrokovicemi, které se na hraje na Bělince v sobotu od 15 hodin. Sedmičky: 3/3:5/1, vyloučení 6:4. ČK: K. Pavlíčková. Poločas: 18:13
KUNOVICE: I. Polášková, M. Pavlíčková, Omelková – Hrabalová 1, Sklenářová 8, Horáková 3, Kosinková 2, Kudrová, Štěrbová 8, K. Pavlíčková 2/1.