Dohrávku Broďané zvládli

Uherský Brod Sport 27 / 01 / 2011

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod porazili v dohrávce odloženého prvního kola Valašské Meziříčí a poskočili na osmou příčku druholigové tabulky. O třetinu bodů se postaral devětadvacetiletý Zdeněk Formánek, šestý nejlepší střelec soutěže.
Uh. Brod - Valašské Meziříčí 94:85 (50:35)
Broďané malinko zaspali start, prohrávali 0:4, ale rychle se probudili a třináctibodovou šňůrou otočili kormidlem zápasu. A kapitánský můstek už neopustili. Po rychlých brejcích soupeři utekli na 20:6, čímž jej přinutili k oddechovému času. „Trošku nás přibrzdil, ale jen na chvíli. Ve druhé čtvrtině jsme opět hráli velmi aktivně, soupeře dobře bránili a vedli už o dvacet bodů (46:26 - pozn. autora). Jenže v závěru jsme neubránili dvě trojky,“ litoval krátké ztráty koncentrace Miroslav Mikel, brodský lodivod. A to ještě netušil, že třetí čtvrtinu jeho výběr, jak už se stává tradicí, úplně projede. Prohrál ji 16:32 a Valaši se vrátili do zápasu. „Závěr už jsme si ale pohlídali, soupeře jsme nepustili pod deset bodů a v rozhodujících okamžicích zaznamenal důležité dvě trojky Mrlík, v závěru pak Dvořák,“ potěšilo vítězství Mikela. Body: Formánek 32, Dvořák 16, Dostál 16, Mrlík 13, Mikel 8, Kaša 4, Žlotíř 3, Nehoda 2.

1. VSK Ostrava    14    11    3    1128:855    25
2. Šlapanice    14    10    4    1043:881    24
3. Šumperk    14    9    5    1061:1031    23
4. Nový Jičín    13    9    4    1025:1015    22
5. BCM Ostrava    13    8    5    998:944    21
6. Karviná    14    7    7    1009:1024    21
7. Žabovřesky    14    6    8    1042:1028    20
8. Uh. Brod    14    6    8    1060:1100    20