Dolněmčané mají před derniérou jistotu play-off

Dolní Němčí Sport 19 / 03 / 2013

Třetiligoví stolní tenisté KST Dolní Němčí si před posledním dvoukolem pojistili bronzovou příčku a účast v play-off, když potvrdili roli favorita na půdě Neředína a zálohy Přerova, týmů ze suterénu tabulky. Základní část Mikulec a spol. zakončí na stolech nejlepšího tandemu soutěže.

Neředín - D. Němčí 5:10
I když hosté postrádali zraněného Daňka, za kterého z „béčka“ zaskočil Luděk Jančář, nenechali nikoho na pochybách, že tři body se postěhují z Hané na Slovácko. „Základ jsme položili ve čtyřhrách, které jsme vydřeli v pětisetových bitvách. A hlavně pár Mikulec, Jančář utekl hrobníkovi z lopaty, když v koncovce pátého setu otočil z 8:10 na 12:10,“ líčí úvodní dramata Dušan Kubeš, hrající kapitán Dolního Němčí. Ve dvouhrách už favorit drama nepřipustil. Když Ivo Mikulec s Karlem Orlovským nenašli přemožitele, hosté postupně vedli 7:1 a 9:3. „Soupeř si pak sice ještě připsal dva body, ale vítězství nakonec zařídil Mikulec,“ dodal Kubeš. Body: Mikulec 4, Orlovský 3, Kubeš 1, Jančář 1, čtyřhry Orlovský, Kubeš a Mikulec, Jančář.

Přerov B - D. Němčí 2:10
Zápas se od prvních míčků proměnil ve hru kočky s myší. O drtivé převaze Dolněmčanů svědí poměr setů 9:34! Jediné dva body domácí uhráli v pětisetových bitvách, ve kterých nakonec přetlačili Kubeše a Jančáře. Hostující káru opět táhla dvojice Ivo Mikulec, Karel Orlovský, kteří v šesti odehraných zápasech ztratili jediný set (Orlovský). „Dvěma výhrami jsme si zajistili nejhůře třetí místo po základní části, což je nejlepší umístění v historii oddílu,“ prohlásil spokojený Kubeš. Dolní Němčí už před play-off čeká souboj na půdě lídra Ostravy C a druhé zálohy Orlové. Body: Mikulec 3, Orlovský 3, Kubeš 1, Jančář 1, čtyřhry Orlovský, Kubeš a Mikulec, Jančář.