Dolněmčané se doma loučili výhrou

Slovácko Sport 05 / 06 / 2012

Fotbalisté Uh. Brodu neudrželi vedení

Dol. Němčí - Vel. Karlovice 2:0 (1:0)
Naposled se v této sezoně představili domácím divákům, a tak se chtěli rozloučit vítězstvím, což se jim nakonec povedlo. První poločas se hrálo většinou ve středu pole, domácí měli tři slibné šance, hosté jednou nastřelili tyč. Domácí se ujali vedení ve 28. min., kdy se po rohovém kopu prosadil L. Kadlček. Po přestávce hosté zabrali a snažili se o vyrovnání, jednou se dostali do vyložené šance, ale brankář Hájek míč reflexivně vyrazil. Po 60. min. se hra vyrovnala a v 76. min. po rychlém brejku přidal druhý gól T. Stojaspal, který nastoupil po delší přestávce zaviněné zraněním. Rozhodčí Schnürmacher, 100 diváků.
Dol. Němčí: Hájek - Grabec, Šmehlík, Kadlček L., Zimčík, Krchňáček P., Kadlček T., Pochylý, Stojaspal T., Cmol, Krchňáček M. Střídali: Škařupa, Stojaspal K., Stojaspal M.
Vsetín - Boršice 2:1 (0:1)
 Ve 27. minutě Doležel zbytečně ztratil na polovině míč a hosté založili rychlý brejk, který skončil rohovým kopem. Ten zvládli hosté na jedničku a Dufek po nezištné přihrávce Činčaly zajistil Boršicím vedení. Vsetínu se naskytla možnost srovnání skóre ve 30. minutě po trestném kopu Hurtoně, avšak hlavička N. Němce neměla správný směr ani razanci.
Od úvodních minut druhé půle Vsetín přišpendlil soupeře před jeho vlastní šestnáctkou. Nápor domácích však otupilo v 52. minutě nešťastné zranění J. Lukáče, do té doby jednoho z nejlepších hráčů domácích, který s podezřením na zlomeninu nosu musel být odvezen do nemocnice. Vyrovnání se domácí dočkali v 61. minutě. Nabuzeni vyrovnáním zvýšili tempo a hosté se bránili jen za cenu odkopů. Jejich obrana povolila až v 77. minutě. Po průniku do šestnáctky načechral Čuma míč téměř z brankové čáry na nabíhajícího O. Lukáče, jenž se vtipnou kličkou zbavil obránce Hromady a z úrovně malého pokutového území prostřelil brankáře Remeše.
 Boršice: Remeš - Vašek, Hromada, Martinec, Vlček - Konrád, Kopčil, Mikulčík, Dufek - Zach, Činčala (80. F. Brzica).
Slušovice - Hluk 3:1 (1:1)
Oba celky produkovaly od začátku útočnou hru. Z domácích dobře vystřelil Šimek, u hostí střela Masaříka skončila těsně vedle. V závěru první půle začali mít více ze hry hosté a ve 35. min. se sám před brankářem ocitl Hrdina a poslal hosty do vedení. Slušovickým se podařilo vyrovnat ve 44. min. J. Foltýnem. Druhé dějství začali náporem hosté. V 56. min. spálil vyloženou šanci domácí Manďák. V 73. min. se po přímém kopu dostal k hlavičce Vlachynský a překonal brankáře Fojtíka. O osm minut později pečetil výhru domácích Zbranek. Rozhodčí Slavík, 70 diváků.
Hluk: Fojtík - Miroš, Zelinka, Machala J., Masařík, Machala A., Šimčík, Dohnal, Machala O., Hrdina, Říha. Střídali: Straka, Minařík.
Holešov - Uh. Brod 4:3 (1:1)
 Bojovné a dramatické utkání až do samotného konce se muselo divákům líbit. Méně spokojeni z hřiště odcházeli hosté, kteří ještě osmnáct minut před koncem vedli dvoubrankovým rozdílem. Holešovští začali náporem, ale ze čtyř rohových kopů nic nevytěžili. A tak udeřilo na straně druhé, prudká střela Kúdely z ostrého úhlu skončila v horním rohu domácí svatyně. Domácí se rychle otřepali a snažili se vyrovnat, to se jim podařilo ve 27. min., kdy po akci Studeníka s Olšou zajistil vyrovnávací gól Bačík. Druhá půle začala lépe pro hosty, první šanci likvidoval Krejčí, ale ve 48. min. už střela Dvořáka z rohu šestnáctky skončila v síti Holešova. V 72. min. hosté dokonale rozebrali obranu domácích a F. Hruboš zvyšoval už na 1:3. V 74. min. dostal ideální míč za obranu Charuza a vstřelil kontaktní gól. V 80. min. se k trestnému kopu postavil Sedlařík a vyrovnal na 3:3. Na posledních osm minut nastoupil na hřiště Hausknecht a ten hru domácích zrychlil. Golman Ondrůšek v 85. min. vytáhl jeho nebezpečnou střelu nad branku, ale v 88. min. už jeho průnik zastavil David nedovoleně, za což uviděl červenou kartu, z následné penalty dal Olša vítězný gól. Rozhodčí Doležal, 180 diváků.
Uh. Brod: Ondrůšek - David, Solařík, Zemánek, Galuška, Josefík, Dvořák, Dolina, Kúdela, Hruboš, Popelka. Střídali: Nevařil, Uherek, Indra
Vigantice - Val. Meziříčí B 5:2 (3:1), Luhačovice - Kateřinice 1:1 (1:0), 1.Valašský FC - Morkovice 2:0, Bystřice p/H. - Provodov 1:1 (1:0)