Doma sázeli sedmičky

Sport 29 / 11 / 2011

Oba regionální hokejové týmy soupeře rozstřílely

Velmi podobných výsledků dosáhli hokejisté Uherského Brodu a Uherského Ostrohu v krajské hokejové lize. Oba týmy dokázaly plně využít výhodu domácího prostředí a navíc potěšily i diváky.

UH. BROD - Brno 7:3
Domácí hokejisté měli velmi dobrý vstup do utkání, po deseti minutách vedli 2:0 a svého soupeře přebruslovali. Hosté snížili až v závěru třetiny a psychicky jim to hodně pomohlo. Brod ve druhé části totiž nejprve zvýšil na 3:1, ovšem Brno vyrovnalo na 3:3 a s domácími hokejisty hrálo najednou vyrovnanou partii. O výsledku utkání rozhodl vstup do třetí třetiny. Během dvou minut přesně zamířili Pavel Obadal s Kotačkou a Broďané vedli 5:3. „Tento moment hosty zlomil. Od tohoto okamžiku již nebylo o naší výhře pochyb a konečný brankový rozdíl ve skóre je pro soupeře až příliš krutý,“ usoudil domácí kouč Zbyněk Kúdela, který vysoce ocenil aktivní hru a férový styl hraní soupeře.
Třetiny: 2:1, 1:3, 4:0.
Branky: P. Obadal 3, L. Obadal, Šiller, Škorec, Kotačka.
Uh. Brod: Oharek - Woska, Hlatký, Surý, Kubiš, Měšťánek, Kovář - Gergela, Schuster, Ševčík - Obadal L., Obadal P., Šiller - Kotačka, Kristýnek, Škorec.

UH. OSTROH - Plumlov 7:2
Ostrožané se vrhli na své protivníky jako včely na medvěda, který jim chce sebrat med, a již ve 13. sekundě je poslal do vedení Barák. Ve třetí minutě využil chybu při soupeřově rozehrávce Zelinka a domácí vedli již 2:0. V osmé minutě to bylo po krásné akci Pekára již 3:0 a bylo v podstatě rozhodnuto, neboť hostující celek se od tohoto okamžiku přestal věnovat aktivní hře, ale místo toho se věnoval faulování a vyvolávání potyček. Ostrožané ve druhé části zvýšili na 4:0, když Jurča využil přesilovku. Hosté čtvrt hodiny před koncem zdramatizovali zápas, když snížili až na 4:2, ale vzápětí opět faulovali a Ostrožané své vedení ještě třikrát navýšili. Hostující tým doplatil v utkání na příliš agresivní hru, celkem čtrnáctkrát zahříval trestnou lavici. Ostroh v utkání dominoval a nyní si brousí zuby na druhou pozici.
Třetiny: 3:0, 1:0, 3:2
Branky: Barák 2, Pekár 2, Zelinka, Jurča, Fridrich.
Valuch - Frolek, Nevídal, Stašek, Kučera, Vaněk, Blažek - Tóth, Barák, Ťok - Pekár, Galuška, Zelinka - Kundera, Fridrich, Jurča.