Doma válí, vyhrály i potřetí

Kunovice Sport 12 / 12 / 2014

Házenkářky Kunovic nemají se soupeřkami na Bělince slitování

Prvoligové házenkářky SHK Kunovice mění domácí halu na Bělince v nedobytnou tvrz. I třetí letošní vystoupení proměnily ve vítězství, když si poměrně lehce poradily s výběrem pražských Vršovic. Střeleckou káru táhla Lenka Fleková s Klárou Horákovou, shodně se trefily sedmkrát.
Kunovice- Vršovice 29:24
I když se v Kunovicích potkali sousedé z tabulky, které dělily jen tři body, favorit byl nad slunce jasný. Svěřenky hrající trenérky Jarmily Štěrbové totiž na domácí palubovce body jen tak neztrácejí. A Pražanky to pocítily hned od začátku, než se rozkoukaly, prohrávaly 0:2. „Otěže zápasu jsme držely pevně ve svých rukou, ani jednou jsme neprohrávaly.“ uvedla spokojená Štěrbová.
Její družina si do přestávky vybudovala uklidňující šestibodový náskok, ale jak už je jejím zvykem, malinko si prodloužila přestávku a umožnila soupeřkám snížit manko na polovinu. Odpověď Kunovic však byla rázná. Šňůrou šesti bodů definitivně zlomily odpor soupeřek. Ve 43. minutě vedly 25:16! „Závěr jsme zvládly na jedničku. I když si pak zahrála kompletní lavička, bez problémů jsme zápas dovedly do vítězného konce,“ dodala Štěrbová.
V kunovickém dresu se představila i nová posila Elena Janásová, bývalá hráčka, která s týmem už tři měsíce trénuje, ale registračku si vyřídila až v týdnu. Střelecky při chuti byla tradičně Fleková, které sekundovala Horáková. „Do konce roku nás ještě čeká zápas ve Zlíně a doma proti Plzni. Věřím, že získáme aspoň dva body, ale bude to těžké. Jde o přední týmy soutěže,“ prozradila trenérka. Poločas 19:13.
KUNOVICE: Pauříková, Tobiášová - Kožuchová 1, Romanová 4, Horáková 7/4, Janásová, Kosinková 2, Jurasová 4, Fleková 7, Štěrbová 3, Doležalová 1.