Doplácejí na nedisciplinovanost

Sport 20 / 05 / 2011

Reflex posílili gólman Štůrala a Klesla

Jen dva body a skóre 27:44, taková je víkendová extraligová bilance inlinehokejistů Uh. Hradiště a Uh. Brodu. Postarali se o něj borci Reflex, kteří v sousedském derby udolali zlínské Devils 9:8.
Brno - Uh. Brod 6:4
O osudu střetnutí rozhodla poslední čtvrtina, před kterou Broďané ještě vedli 4:3. Jenže pak se do scénáře zápasu vložili rozhodčí, kteří hosty poslali čtyřikrát do tří, a Brno trestalo. „Třeba vyrovnávající gól byl hodně sporný, soupeř najel do brankáře, čímž jej vykolejil, a puk letěl do prázdné,“ zlobil se Jan Heča, hrající asistent trenéra. Brňané v další přesilovce převážili misky vah na svou stranu a v power-play zatloukli do brodské rakve šestý hřebík. Branky: Vančura 2, Vaněk, Kotačka, čtvrtiny: 1:1, 1:1, 1:2, 3:0.
Uh. Brod - Brno 5:7
Jelikož ranní silný déšť pronikl střechou uherskobrodského zimního stadionu na inline plochu, zápas byl přeložený do Uh. Hradiště. Broďané nezačali zle, po první čtvrtině vedli 2:1, ale ve druhé soupeř otočil gólem za hranicí pravidel... „Vančura zabránil puku v cestě do branky, ale jak padal, posunul branku, načež sudí uznal technický gól, čímž ale zcela jasně chyboval,“ krčí rameny Heča. Domácí pak ještě srovnali na 3:3, ale to bylo vše, v poslední části už tahali za kratší konec. „Znovu jsme doplatili i na nedisciplinovanost, patnáct vyloučených za dva zápasy, to je opravdu příliš,“ nešetří kritikou Heča. Branky. Heča 3, Kartusek, Šiller, čtvrtiny: 2:1, 0:2, 1:0, 2:4.
Brno - Uh. Hradiště 9:4
Drtivá porážka Uh. Hradiště se zrodila v přesilových hrách. Šestkrát se Pšurného boys ocitli na trestné lavici a šestkrát soupeř skóroval! Hosté ve snaze vymazat manko zapomínali na zadní vrátka a domácí nemilosrdně trestali. A na jejich výhře nic nezměnil ani premiérový start brankáře Tomáše Štůraly a Rostislava Klesly. Branky: Ohnutek, Sakrajda, Piluša, Klesla, čtvrtiny: 1:0, 2:1, 2:1, 4:2.
Uh. Hradiště - Olomouc 5:14
Domácí drželi s Hanáky krok pouze první čtvrtinu, ve druhé gólman Černocký inkasoval dva slepené góly a za stavu 3:6 se nechal vystřídal Ševčíkem. „Soupeř si pak s námi pohrával jako kočka s myší, zápas nám vůbec nevyšel,“ uznal sportovně Miroslav Rýpal, prezident IHC Reflex Uh. Hradiště. Branky: Ohnutek, Horák, Sakrajda, Balaštík, Piluša, čtvrtiny: 2:3, 0:4, 1:1, 2:6.
Uh. Hradiště - Devils Zlín 9:8
Když Reflex vedl ve čtvrté minutě 2:0, vypadalo to na jasnou záležitost. Jenže „ďáblové“ ještě do první sirény srovnali a ve druhé části skóre otočili. „I když kluci zlepšili bruslení a hráli poctivě dozadu, soupeř vždycky našel skulinku v defenzivě a byl neustále ve hře,“ uvedl Rýpal. Domácí ale nakonec rivala udolali, když v závěrečné části utekli na 8:5 a 9:6 a vítězství už si, byť s drobnými problémy, pohlídali. Výbornou partii sehrál Jaroslav Balaštík, který byl u šesti branek (1+5). Branky: Balaštík, Pšurný 2, Fojtík 3, Sakrajda 2, Piluša, čtvrtiny 2:2, 0:1, 4:2, 3:3.