Doplácejí na obranu

Uherské Hradiště Sport 26 / 10 / 2011

Hokejisté Uh. Hradiště jdou od porážky k porážce...

Druholigoví hokejisté HC Uh. Hradiště mají za sebou černý týden, ve kterém si do tabulky nepřipsali jediný bodík při silně pasivním skóre 9:19. Jejich defenzivní činnost je tak stále suverénně nejhorší v celé soutěži, v průměru inkasují 6,25 gólu za zápas!
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Opava 6:11
Sakrajdovi boys určitě chtějí na zápas co nejrychleji zapomenout, jejich defenzivní výkon byl totiž tragikomický. Jedenáct branek inkasovali poprvé v novodobé druholigové historii... Diváci nakonec viděli rekordních 17 gólů.
Brankové hody odstartoval hostující Černý, který potrestal Krystýnkovo vyloučení, ale už za 22 sekund bylo vyrovnáno. A když vzápětí přidal druhý úder M. Rapant, Hradišťským svitla naděje na druhé domácí vítězství v sezoně. Jenže Severomoravané ji ještě do první sirény rázně sfoukli, když gólmana Heneše přinutili čtyřikrát k výlovu a vyhnali jej na střídačku. Ani jeho nástupce Kůdela však neměl jednoduché pořízení, jeho spoluhráči totiž i nadále nechávali zadní vrátka otevřená doslova dokořán... A tak domácí jednička kapitulovala už po 102 sekundách, když ji z brejku propálil Měch. Hradišťští se z chyb nepoučili, ale naopak kupili jednu za druhou. S obrannou modrou se přitom dvakrát „nekamarádili,“ a tak si při osmém gólu připsal asistenci i hostující gólman Šafránek, který vyslal do brejku Mlýnka, a Kůdela neměl šanci. Šafránek pak přenechal místo Novákovi, čehož domácí využili ke korekci na 5:9, ale ve 39. minutě dočepoval opavskou desítku po učebnicovém blafáku Pavelek. A závěrečná třetina se už dohrávala jen z povinnosti. Branky a asistence: 6. Antonovič (Šťastný), 15. M. Rapant (Mikeš, Červenka), 14. Hrabec, 32. Křemeček (Sekerka), 36. Šoula (J. Rapant), 55. Matula (Mikeš, Sakrajda), vyloučení 6:4, využití 0:2, 220 diváků. Třetiny: 3:6, 2:4, 1:1.
UH. HRADIŠTĚ: Heneš (21. Kůdela) - Vodák, Krystýnek, Matula, Šťastný, Měšťánek, J. Rapant - Sakrajda, Antonovič, Červenka, M. Rapant, Hrabec Mikeš, Šoula, Křemeček, Horehleď, Sekerka.
Karviná - UHERSKÉ HRADIŠTĚ 8:3
Hokejisté Uh. Hradiště se z debaklu rychle oklepali a na karvinském ledě začali s otevřeným hledím, což se jim zpočátku vyplácelo. Hned ve 29. sekundě využil nedůslednosti domácích obránců Hrabec, který se jako štírek protáhl až před brankáře Iláše a poslal za jeho záda vyraženou střelu Křemečka. Gól domácí jako by opařil a v polovině páté minuty inkasovali podruhé, když přečíslení dva na jednoho se štěstím zakončil Horehleď. Druhý gól však Karvinou, jejíž dres obléká i olympijský hrdina z Nagana a dvojnásobný světový šampion David Moravec, vyloženě nakopl a nastěhovala se před brankáře Kůdelu. Hradišťský muž v masce sice v 7. minutě kapituloval, ale pak branku na dlouhé minuty zaklel. Na jeho umění si postupně vylámali zuby Galvas, Javín, Mikšan i Moravec. Hosté se prakticky bránili jen za cenu zákazaného uvolnění... Kůdelovo kouzlo Karvinští nezlomili ani při přesilových hrách. To hosté využili na začátku druhé části dvojnásobnou výhodu a znovu odskočili na rozdíl dvou branek. Puk se po Sakrajdově střele doklouzal k osamocenému Červenkovi, který zblízka nezaváhal. Vzápětí hráli proti třem i domácí, ale na skóre se nic nezměnilo. Tlak Karviné však s přibývajícími minutami sílil a Kůdela se ocitl v ohni střel. Dvakrát jej zachránila tyčka, ale pak už kapituloval. Otočku pak domácí zosnovali na začátku 39. minuty, v níž během 16 sekund dvakrát udeřili. O osudu zápasu nakonec rozhodla 46. minuta, v níž byl ve vyložené šanci faulován Šoula a sudí nařídil trestné střílení. Hostující útočník si sice ukázkově položil Iláše, ale trefil jen tyčku odkryté klece... Za 62 sekund platilo nedáš - dostaneš a Uh. Hradiště se psychicky sesypalo. Karviná vítězství  ještě podtrhla dalšími třemi góly. Branky a asistence: 1. Hrabec (Horeček, Sakrajda), 5. Horehleď (Sakrajda), 23. Červenka (Sakrajda). Třetiny 1:2, 3:1, 4:0.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Sladký, Krystýnek, Matula, J. Rapant - Horehleď, Sakrajda, Hrabec - Červenka, M. Rapant, Sekera - Šoula, Křemeček, Vodák.
1. Havířov    12    9    2    0    1    52:25    31
2. Opava    12    8    1    1    2    55:36    27
3. Prostějov    12    8    0    0    4    46:31    24
4. Přerov    11    8    0    0    3    42:28    24
5. Vsetín    12    8    0    0    4    44:35    24
6. Karviná    11    7    0    1    3    50:33    22
7. Val. Meziříčí    11    4    2    1    4    36:40    17