1.FC Slovácko - AC Sparta Praha 0:2 (0:1)
ŽK: 48. Trousil, 59. Hlůpik, 75. Došek - 33. Matějovský, 48. Pamič
Rozhodčí: Adam - Kovařík, Štěrba
Diváků: 7638 (vyprodáno)
1.FC Slovácko: Filipko - Kuncl (49. Jeleček), Kordula, Košút, Trousil, Kubáň (82. Kerbr) - Fujerik, V. Valenta (60. Poliaček), Hlúpik - Ondřejka, Došek
Sparta: Blažek - Vidlička, Zápotočný, Řepka, Pamič - Sionko (90. Mareš), Vacek (61. Grajciar), Hušek, Matějovský, Juhar (70. Podaný) - Kweuke
Přestože bylo Slovácko v první půli lepším týmem a sahalo po vedení,  na body nakonec nedosáhlo, když podlehlo Spartě 0:2. Domácí doplatili zejména na vlastní chybu v závěru poločasu, kdy brankář Filipko neudržel míč při vyběhnutí proti průniku Sionka, a na neproměnění vlastních šancí.
Jak šly minuty:
3. Problémy v obraně domácích málem potrestal chytrým lobem Matějovský, míč z jeho kopačky ale zamířil těsně vedle levé tyče.
5. Brejk Slovácka založil Kordula pasem na Kuncla, jehož centr našel ve vápně Doška, ten naservíroval míč Fujerikovi, kterého ale srazil v souboji Pamič. Píšťalka sudího ale zůstala němá.
22. Hlúpik se probil při brankové čáře přes protihráče na Blažka ale bohužel nevyzrál.
28. Slovácko je lepším týmem a Sparta se v krátké době musela bránit dvěma rohům. Košútova hlavička Blažka neohrozila, proti té Kordulově sparťanský golman musel vytáhnout parádní zákrok.
34. Nebezpečnou jedovku z levé strany vyslal na Filipka Juhár, naštěstí těsně minul.
41. Chyba brankáře Filipka přišla Slovácko draho. Sparta vykombinovala domácí, Sionko mohl jít sám, ale Filipko byl u něj první, místo zachycení míče jej jen vyrazil a Vacek technicky zamířil přesně do odkrytého růžku jeho branky.
60. Druhá půle se zatím hraje v režii Sparty, která nepouští domácí do tlaku, podobného tomu z prvního poločasu.
68. Fujerik se uvolnil na pravé straně, poslal míč před branku, kde na něj jen o kousek nedosáhl Došek.
69. Došek tentokrát v roli nahrávače. Poté, co doslova umotal sparťany před šestnáctkou, předložil míč Hlúpikovi, který ale Vackovu technickou finesu nenapodobil a poslal míč mimo tři tyče.
72. Filipko udržel naději alespoň na bod, když vyrazil nebezpečnou Podaného střelu z úhlu.
80. Nepříjemně vystřelil z dvaadvaceti metrů Sionko, také on ale pálil nepřesně.
90+1. Slovácko hru vabank bohužel nezvládlo, Sparta se dostala do přečíslení a protiútok čtyři na dva dotáhla do konce, když gól vsítil střídající Grajciar.

autor: Stanislav Horák