Doplatili na chyby a tréninkové manko

Staré Město Sport 07 / 02 / 2013

Přestože po delší době nastoupili Karabcovi boys téměř kompletní (chyběli zranění Malčík a Salava), projevilo se tréninkové manko předchozího období. Severomoravané soustředěným výkonem potvrdili roli favorita a nedali domácím žádnou šanci na lepší výsledek.
St. Město - Ostrava 0:3
V základní sestavě VSK nastoupil již uzdravený ústřední nahrávač Kamler a na postu univerzála kouč Karabec. V úvodu zápasu domácí drželi s favorizovaným soupeřem krok až do stavu 9:11. Následně si neporadili s přihrávkou plachtícího servisu Američana Wolffa, hosté ujeli na 14:9 a vedení uhájili i v koncovce. Domácí především dobrou obranou dotáhli až na 19:20, ale pro změnu je tvrdým smečovaným servisem rozstřílel hostující Mauler a o výsledku prvního setu prakticky rozhodl. Ve 2. setu vyšel domácím skvěle úvod a po nepřesnostech přihrávajících hráčů Ostravy vedli 5:0 a 9:5. Ale opět vyhořeli na přihrávce plachtícího servisu, hosté otočili na 10:9 a své vedení postupně zvyšovali až na 17:11, které v koncovce uhájili. Závěrečný set se hrál v režii hostujícího mužstva, jehož hráči získali hned v úvodu výrazné vedení 10:3 především díky kvalitnímu servisu, se kterým si domácí neporadili. „Vyrobíme spoustu nevynucených chyb a zkušený soupeř toho využije. Hosté v zápase potvrdili roli jasného favorita, těžko se mi takový zápas hodnotí,“ posteskl si po utkání domácí kapitán Jiří Kment.
Sety: -21, -19, -17
St. Město: Kamler, Karabec, Erman, Vašíček, Sedláček, Skyba, na liberu Špalek. Střídali Maděra, Paták, Kment, Koláček.

autor: PETR STRAKA