Doplují Boršice k divizním břehům?

Doplují Boršice k divizním břehům?
Foto: mao
Boršice Sport 14 / 06 / 2012

Fotbalisté SK Boršice ťukají na bránu divize. Historický triumf v krajském přeboru však Činčala a spol. po včerejší domácí remíze s Dolním Němčím už nemají ve vlastních rukou. I když v sobotu srazí na kolena Velké Karlovice, nemusí to stačit... Jestli ale vedení klubu využije případného práva postupu, je ve hvězdách.
„Ještě nepředbíhejme, nejvýhodnější pozici má Provodov, který však hostí Morkovice.  Uvidíme. Když skutečně vyhrajeme, zvážíme pro a proti a vyřkneme definitivní ortel. Dnes jsou šance na postup padesát na padesát,“ říká Petr Gottwald, šéf boršického fotbalu, kterému scénář sezony trošku vyrazil dech. „I když máme zkušený kádr, počítal jsem spíš s umístěním v horní polovině tabulky. Boj o postup je pro mě překvapením,“ přiznal Gottwald.
Vždyť Boršičtí jsou nováčkem soutěže, do krajského přeboru se vrátili po dlouhých osmi letech. „Nejvíc mě těší, že nás to baví a bavíme fanoušky,“ svěřil se mecenáš klubu. „A navíc jsme po prvoligovém Slovácku druhým nejlepším klubem na Uherskohradišťsku,“ dodává s úsměvem.
Matematika je před závěrečným dějstvím krajského přeboru jasná. Boršické na první flek posune skalp Valachů a souběžná ztráta Provodova s Morkovicemi.
„Ať už sezona dopadne jakkoliv, do historie se zapíše zlatým písmem. Už je jasné, že vylepšíme maximum klubu, kterým je sedmé místo v krajském přeboru,“ říká spokojeně Gottwald.
Boršice v příštím roce slaví 80 let od založení. Proběhnou oslavy na divizním trávníku? Rozhodne sobotní duel s Velkými Karlovicemi, který začíná v 16.30. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace