Dorostenci jako na houpačce. Úsměv na tváři kouči vykouzlil až parádní finiš

Dorostenci jako na houpačce. Úsměv na tváři kouči vykouzlil až parádní finiš
Foto: 1.FC Slovácko  /  Kouč Dominik Pěnička je s podzimem nakonec spokojený.
Uherské Hradiště Sport 11 / 01 / 2023

Konec dobrý, všechno dobré. Prvoligoví fotbaloví dorostenci 1. FC Slovácko (U19) fantastickým podzimním finišem poskočili na deváté místo tabulky a vykouzlili spokojený výraz na tváři kouče Dominika Pěničky. Ještě pět kol před koncem to ale s jeho výběrem tak růžově nevypadalo, měl totiž na kontě pouze devět bodů…

„I přes určité výkyvy, které nás na podzim potkaly, jsem s průběhem vcelku spokojený. Hlavně mě těší, že do kádru zapracováváme věkově mladší kluky, někteří se dokonce dostávají i do základní sestavy,“ pustil se trenér do hodnocení půlsezony pro klubový web.

Ligový dorost zažil podzim jako na houpačce, v první třetině si připsal slušných osm bodů, ve druhé však pouze bod, když nezvládl náročné zápasy se silnými soupeři. V závěrečných pěti zápasech si ale spravil náladu, když udržel neporazitelnost (4-1-0, skóre 10:3). „Zisk 22 bodů a deváté místo je velmi slušný základ do jarních odvet. Kluci si zaslouží pochvalu. Z týmu mám dobrý pocit i po herní stránce. Samozřejmě nám všechny zápasy nevyšly, ale stále se zlepšujeme, po individuální i týmové stránce, což je pro nás nejdůležitější,“ zdůraznil Pěnička, který věří v rostoucí výkonnost i na jaře.

Za skvělou formou v podzimním finiši vidí více faktorů. „Určitě jsme narazili na soupeře, kteří nám byli v tabulce blíže. Hodně nám pomohlo vítězství v derby se Zlínem, které kluky nakoplo. Klíčovou roli sehrála i pracovitost týmu, touha se zlepšovat a především skvělá parta, která táhne za jeden provaz. Když se v určité fázi sezony nedařilo, kluci ještě víc zabrali, aby se dočkali výsledkové odměny,“ zdůraznil Pěnička. Největší radost měl z dobytí domácí tvrze Zlína, nikdo jiný už si totiž z Letné tři body neodvezl. Slovácko vyhrálo 2:1. „Derby je pro mě vždy speciální, plné emocí. Vítězství v něm si vždy užívám. Tentokrát bylo o to sladší, že přišlo po skvělém obratu v závěru zápasu,“ připomněl kouč dvougólové K.O. Martina Kostky.

Když jeho svěřenci nepoleví, je přesvědčený, že si někteří stejně jako jejich předchůdci otevřou brány do prvoligového „áčka“. „V kádru máme více hráčů s ligovým potenciálem, vyzdvihování jednotlivců ale nemám rád. I když rozhodují zápasy a dělají kvalitu v týmu. Všichni potřebují další spoluhráče, bez jejich pomoc by nevyčnívali. Je jen na nás a hlavně na nich, jak s potenciálem naloží. Kartami navíc může zamíchat přechod do mužů,“ poznamenal závěrem Pěnička.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace