Došek do repre

Došek do repre
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 24 / 09 / 2014

Libor Došek si v sobotu hattrickem posadil pevně korunu krále střelců Synot ligy na svoji hlavu. Navíc, a to hlavně, přispěl k třem bodům.
Začali jsme dobře. Do páté minuty jsme dali dvě branky. Škoda pak toho inkasovaného gólu, ale Dukla měla také svoje šance. Výsledek úplně neodpovídá průběhu utkání.
Dnešní tři branky byly prvními proti Dukle. Do dneška jste se proti ní netrefil.
Asi dobře bránili...
Dnes jste se trefil také z dálky. To není úplně váš styl.
Moc jich takto nedávám. Myslím ale, že jsem podobně trefil zrovna tu stou s Libercem. Vyzkoušel jsem to i dnes a padlo to tam.
Pamatujete takový vstup do utkání?
Asi ne, ale dostal jsem dobré míče od kluků. Keba (Kerbr) na ten třetí anebo Jarda Diviš levačkou na první gól. Mám štěstí, že jsem vepředu a kluci to tam dávají. Není to jenom o Doškovi, ale také o hře celého mužstva.
Svatopluk Habanec a koneckonců i Dušan Uhrin mladší vás nabízejí do reprezentace. Neláká vás premiérový start za národní tým?
Ne, ne. Trenér Vrba tomu naštěstí rozumí. Vidíte, že povolal hráče, kteří porazili Holandsko. Je zbytečné se o tom bavit.
Jak se cítíte jako král střelců?
Teď je období, kdy mi to tam padá všechno, ale jsem dost starý na to, abych věděl, že přijdou chvíle, kdy tam nespadne nic. Užívám si to a vážím si toho. Musíme ale zůstat na zemi a jít do dalších zápasů s pokorou. Když budeme někam ulítávat, tak si pustíme zápas v Hradci nebo první půlku v Budějovicích.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace