Došek náhradníkem do nároďáku

Došek náhradníkem do nároďáku
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 02 / 09 / 2015

Pokud se okolnosti sejdou, jsem připravený na sraz přijet

Libor Došek se na Slovácku cítí skutečně jako doma, a tak není divu, že stárne jako víno, tedy: Čím starší, tím lepší. V minulém týdnu jej trenér reprezentace Pavel Vrba zařadil mezi náhradníky do nominace k veledůležitým reprezentačním zápasům kvalifikace na EURO do Francie, a tak sedmatřicetiletý ostrostřelec Slovácka sedí obrazně řečeno na kufrech. Trenér Habanec mi něco naznačil a řekl, že mi asi bude volat trenér Vrba, ale jinak nic konkrétního. Že jsem mezi náhradníky, jsem se dočetl v tisku. Samozřejmě je to příjemný pocit, který by potěšil asi každého, ale já to zase nepřeceňuji. Je mi sedmatřicet a fotbal už dlouho hrát nebudu. Na druhou stranu těch okolností, abych se do nominace dostal, by se muselo sejít tolik, že jsem v klidu. Samozřejmě pokud by se sešly, tak jsem připraven na sraz přijet, poznamenal ke své nominaci kapitán Slovácka, který má ve svých statistikách starty za jednadvacítku, ale na zápis do A-týmu stále čeká, i když statistické mágy mírně poopravuje. Jednou jsem byl povolaný dodatečně, když Honza Koller dostal tuším červenou kartu, a byl jsem při utkání s Irskem na Letné. To jsem do reprezentace z rychlíku nakoukl, ale dres jsem si nechal jako památku. I když teď ani nevím, kde jej mám, směje se sympatický dlouhán. Reprezentační přestávku tak stráví přípravou na obhajobu druhého místa Slovácka v tabulce, i když mobilní telefon bude mít zřejmě neustále po ruce.     

Svatopluk Habanec, trenér 1.FC Slovácko
Když se podívám do možností reprezentace, a na rovinu řeknu, že jsem často v kontaktu s Pavlem Vrbou, tak zase takové překvapení to pro mě není. Libor Došek dokáže určitý problém, který v utkání nastane, pomoci otočit. Nemusíme si nalhávat, že momentálně do reprezentace patří Lafata a Škoda a hledá se k nim třetí útočník. Kozák nemá po zranění tolik nahráno a pak je jednoznačně na Pavlu Vrbovi, jestli se rozhodne mezi Bednářem a Doškem. V tom se už projeví trenérská alchymie, která zohlední momentální formu i momentální myšlení trenéra.          

Josef Hamšík, kustod české reprezentace.
Samozřejmě, že bych byl rád, kdyby se Libor v kabině objevil, a přestože velikost jeho dresu je trochu nestandardní, tak bychom si s tímto problémem hravě poradili. Rád bych byl proto, že jde o dobrého fotbalistu, který by pomoci mohl, a navíc perfektního kluka, kterého by kabina velmi ráda a dobře přijala. No a ke všemu jde o kluka, který už neodmyslitelně patří ke Slovácku, takže ta radost by byla hlavně z tohoto důvodu. Samozřejmě konečné rozhodnutí je na trenéru Vrbovi, a proto je Libor v tuto chvíli mezi náhradníky.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace