Došek: Někdy tam padne všechno

Došek: Někdy tam padne všechno
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 29 / 07 / 2015

Libor Došek se stává zabijákem Dukly a kdyby stále existovaly povolávací rozkazy do armády, tak by se asi mohl chodit dívat každý den do schránky. Vloni zabil Duklu hattrickem a stejný kousek se mu povedl i letos.
Dukla by mohla být mým oblíbeným klubem. Škoda, že je to až na závěr kariéry. (úsměv) Výhra je důležitá, ale měli bychom umět takové zápasy dohrávat s klidnějším závěrem. Stojí mě to obrovské množství fyzických i psychických sil. Prohrávali jsme jedna nula, museli jsme to otáčet a navíc bylo nepříjemné dusno. Síly rychle ubývaly i proto, že jsme chtěli hrát nátlakově. Ale zvládli jsme to. Jsem tady pátý rok a úvodní zápas jsem vyhrál snad poprvé.
Cítil jste, že dnes by to mohl být váš zápas?
Ne, když jsem se vzbudil a viděl jsem venku to dusno. Chvilku slunko, chvilku opar, tak jsem si říkal, že to bude těžké. Někdy to tak bývá, že se člověk necítí, a padne mu tam všechno.
Které z těch dnešních branek si nejvíce ceníte?
Každá je důležitá. První po nádherném centru Marka Havlíka, druhá, když jsem to po odraženém míči trefil na první tyč. Tedy tam, kam jsem chtěl. A třetí jsem si překvapivě levačkou zpracoval a levačkou vystřelil.
Dukla před zápasem budila velký respekt. V kombinaci hodně silná...
Dukla hraje pořád stejně. V kombinaci skutečně silná a když nemáte balon, tak vás to stojí spoustu sil. Dnes jsme se o tom přesvědčili. Byly pasáže, kdy jsme hráli dobře a napadali. Pak jsme ucukli a Dukla ukázala, že je skutečně silná.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace