Došek si vzal po zápase v kabině slovo

Uherské Hradiště Sport 11 / 11 / 2015

Libor Došek byl po utkání hodně zklamaný. Zklamání nezmírnila ani vstřelená branka, která nevedla k žádným bodům.
Skutečně z takové branky moc radosti mít nemůžu. V Boleslavi jsem dal branku - prohráli jsme 4:1. Ve Zlíně jsem branku dal taky, ale prohráli jsme zase. Přitom nás vyrovnávací gól měl nakopnout. Zlín se po přestávce zatáhl a tak, jak jsme čekali na gól v prvním poločase, tak čekal Zlín na gól ve druhém poločase, když jsme začali trochu hrát a naše hra měla aspoň nějaké parametry.
Výkonem, především v prvním poločase, jste si o porážku doslova říkali. Nedůraz, pomalý pohyb, nepřesnosti v rozehrávce...
To každopádně. Mohli jsme být rádi, že jsme dostali jen jeden.
Tentokrát šlo o výjimečné utkání. Krajské derby, vyprodaný stadion, bouřlivá atmosféra. Ani to vás nevyprovokovalo k srdnatějšímu výkonu?
Takhle se liga nehraje a derby už vůbec ne. Bylo to od nás mdlé, bez důrazu, dostupování. Prostě první poločas byl zase špatný a není to poprvé.
V derby to fanoušky mrzí dvojnásob. Sobotní zápas brali hodně citlivě.
My jsme to brali také citlivě, ale prostě takhle se liga nehraje a derby už vůbec ne. Přitom vše dávalo zápasu vyjímečnost. Atmosféra, návštěva, počasí... Nezvládli jsme to a fanouškům se musíme omluvit. Povzbuzovali nás až do konce a drželi nás, i když jsme hráli špatně. Ve zbývajících zápasech jim to musíme vrátit.
Bezprostředně po zápase jste nepřišel mezi novináře, protože jste si vzal v kabině slovo. Šly z vás první emoce ven?
Nekřičel jsem, protože mně připadá, že to je někdy zbytečné. Jsou tam prostě věci, které se pořád opakují dokola. Nechci to ale z kabiny vynášet. Jsme jeden tým a musíme se z toho dostat. Tahle porážka hodně mrzí a hodně mrzí, jak jsme k ní přišli. Teď je před námi repre pauza, což není ideální, protože se v tom budeme patlat. Lepší je, když jdou zápasy rychle za sebou. V hlavách to budeme mít. Aspoň já určitě.