Drama v závěru rozhodl Nevařil

Slovácko Sport 30 / 05 / 2012

Boršická převaha znamenala jenom bod

Uh. Brod - Vigantice 1:0 (1:0)
 V páteční předehrávce se štěstí přiklonilo na stranu domácích. V první půli se hrálo podle domácích not, hosté zahrozili jen ze standardních situací, ale vyloženou šanci z nich nevyprodukovali. Domácí byli blíže ke vstřelení branky; nejdříve Dolina postupoval na gólmana Slováka, který jej však vychytal. Další šanci promarnil Josefík a v závěru pak na zadní tyči odkrytou branku hlavičkou minul Hruboš. I po přestávce se domácí tlačili do útočení, ale nedokázali najít recept na překonání obrany. V závěrečné desetiminutovce přeskupili síly a vrhli vše do útoku. Tím zároveň otevřeli obranu a hosté po rychlých brejcích několikrát nebezpečně Broďanům zavařili, největší šanci měl Vokáč, Ondrůšek však bravurním zákrokem uhájil čisté konto. V dramatickém závěru pak v 90. min. po několika tečích skončil míč z kopačky Nevařila ve vigantické síti. Rozhodčí Krajča, 100 diváků.
Uh. Brod: Ondrůšek - David, Soplařžík, Uherek, Zemánek, Galuška, Josefík, Dvořák, Dolina, Kudela, Hruboš. Střídali: Nevařil, Indra, Odstrčil
Hluk - Holešov 2:2 (2:1)
 Domácí začali úvodním náporem a Kachlík nebezpečně hlavičkoval na branku hostí. Hosté se začali osmělovat a zejména agilní Křenek dělal domácím velké potíže. V 9. min. Křenek otevřel skóre, když svým důrazem po přímém kopu nedal soupeři šanci. U domácích byl aktivní zejména Hrdina a v 19. min. po jeho akci vyrovnal Martin Zalubil. Ve 30. min. opět po akci Hrdiny se dostal ke střele Minařík, ale gólman si s jeho střelou věděl rady. V závěru poločasu z nevinně vypadající akce se prosadil Zlínský - 2:1. Ve druhé půli už byli aktivnější hosté a pomohla jim k tomu i vyrovnávací branka Olši ze 46. min., který vystihl malou domů Masaříka. Domácí byli v hluboké defenzivě a dopředu toho moc nepředvedli. Rozhodčí Mejzlík, 100 diváků.
Hluk: Fojtík - Tinka, Zelinka, Masařík, Machala J., Kachlík, Minařík, Zalubil Martin, Hrdina, Říha, Zlínský. Střídali: Dohnal
Boršice - Bystřice p/H. 1:1 (1:1)
 Oba celky začaly opatrně s vyčkávací taktikou, do náznaků šancí se dostali Konrád a u hostí Sadil. Ve 23. min. domácí Martinec fauloval pronikajícího Matějku a nařízenou penaltu proměnil Kušík. Inkasovaná branka domácí nabudila, najednou jich bylo plné hřiště a ve 28. min. Konrád blafákem obešel i gólmana Trochtu a srovnal na 1:1. Hra nabrala tempo a akce se střídaly na obou stranách. Golman hostí měl štěstí, když chyboval a Konrád dostatečně nesledoval míč, jinak by se dostal do stoprocentní šance. V závěru pronikl ze strany před branku Boršic Zámorský, ale branku nedal. Ve druhé půli si domácí vynutili trvalou převahu, ale hráči nedokázali vyzrát na bystřickou obranu, kombinačním akcím chyběla finální přihrávka. Rozhodčí Mrázek, 300 diváků.
Boršice: Remeš - Hromada, Vašek, Martinec, Mikulčík, Kopčil, M. Dufek, Vlček, A. Brzica, Činčala, Konrád. Střídali: Náplava, F. Brzica
Morkovice - Dol. Němčí 4:0 (1:0)
V souboji mužstev z opačných pólů tabulky se domácí v první půli trápili. Až ve 20. min. Majda ideálně našel na hranici vápna Žourka a ten otevřel skóre utkání. V dalším průběhu už nic k vidění nebylo, hosté se k ohrožení svatyně Morkovic nedostali a soupeř nenašel klíč k hostující obraně. I úvodní čtvrthodina druhé půle měla stejné tempo, až po hodině hry se začali domácí prosazovat a v 68. min. přidal druhý gól Oplt a o pět minut později své umění zopakoval. Na hrací ploše už dominovalo jen družstvo domácích a v 85. min. zakončil brankový účet Žourek. Hosté si v zápase vyloženou šanci nevypracovali, naopak Hájek zlikvidoval několik dalších šancí. Rozhodčí Chlevišťan, 200 diváků.
Dol. Němčí: Hájek - Grabec, Šmehlík, Kadlček L., Zimčík M. Krchňáček P., Kadlček T., Stojaspal K., Zimčík L., Cmol, Stojaspal M. Střídali: Tinka, Ondrašík
Luhačovice - 1.Valašský FC 3:2 (0:2), Vel. Karlovice - Vsetín 1:1(0:0), Provodov - Slušovice 3:0 (0:0), Kateřinice - Val. Meziříčí B 4:1 (0:0)