Drslavický Orlovský zničil Jarošov

Slovácko Sport 11 / 08 / 2010

Okresní přebor

Drslavice - Jarošov 6:2 (4:1)
Branky: 4., 10., 22., 80. Orlovský M., 1. Kopták R., 67. Dýmal P. - 44., 46. (p) Sedláček V.
ŽK: 25. Abrhám R., 73. Malina J., 75. Jančík V. (Jarošov).
Diváci: 90.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Jan Javor (laik), Petr Hanáček (laik).
Drslavice: Hroch M. - Vacula P., Šrámek M., Šobáň J. (46. Věrný R.), Orlovský M., Mikulinec R., Kupec M. (64. Kňazeje E.), Kopták R., Dýmal P. (76. Ševčík P.), Bureš P., Machálek I.
Trenér: Přemysl Přecechtěl.
Jarošov: Kolaja L. - Zajíc T., Vyorálek J., Vandírek L. (72. Jančík V.), Štrunc Š. (46. Oharek V.), Staroba R., Sedláček V., Malina J. (83. Vychodil J.), Abrhám R., Šácha J., Kováč P.
Trenér: Radek Vyoral.
Už v 1. minutě zahrával Kopták přímý kop a podél zdi otevřel skóre. Nažhavení domácí udeřili za tři minuty podruhé, centrovaný míč od Dýmala Orlovský hlavou usměrnil do sítě. Drslavičtí opět v 10. minutě zvyšovali Orlovským, který si obešel stopera a přízemní střelou zavěsil. Domácí i nadále tlačili Jarošovské. Na další centr si opět naběhl Orlovský a zvýšil na 4:0. Zdrcení hosté byli zralí na ručník, kdy pouze odkopávali míče. Tlak domácích však ustáli a dočkali se i snížení, kdy domací Machálek zahrál špatně malou domů. Vystihl ji Sedláček a přízemní střelou snížil na 4:1. Po změně stran chtěli hosté utkání zdramatizovat, ve 46. minutě zahrávali pokutový kop za Burešovu ruku. K míči se postavil Sedláček, který se nemýlil. Radost hostí ale trvala jen krátce. V 67. minutě si na centrovaný míč  naběhl Dýmal a zvoleje zvýšil na 5:2. Domácí opět začali excelovat, uklidnili hru a Orlovský střelou do šibenice stanovil na konečných 6:2.
Nejlepší hráči: Martin Orlovský - Vlastimil Sedláček

Kostelany n. M. - Os. Lhota 1:1 (0:1)
Branky: 60. Ventrča J. - 41. Žajdlík M. ŽK: 43. Marek D., 44. Tomašů M., 85. Facalka R. - 25. Kotačka O., 39. Kopeček M.
Diváci: 150. Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Josef Rychlík (laik), Petr Hanáček (laik).
Kostelany n. M.: Vávra J. - Ventrča J., Tomašů M. (51. Herzog L., 75. Pospíšil J.), Šťastný P., Šimík D., Mojžíš J., Marek D., Kunovjánek B. (85. Krpal T.), Gabriel P., Facalka R., Dvouletý R.
Trenér: T. Šťastný.
Os. Lhota: Kuban V. (70. Malušek T.) - Žajdlík M., Zbořil F., Štergenich P., Štergenich J., Pešík E., Jurčeka J., Doležal M., Bachan O., Kotačka O., Kopeček M. (65. Žajdlík S.).
Trenér: J. Dominik.
V Kostelanech začalo utkání o 13 minut později, jelikož hostujícímu celku se pokazil autobus. V 3. minutě Šimík přihrál míč Ventrčovi, jehož ránu Kuban vyrazil na rohovový kop. V 13. minutě hostující Jurčeka nahrál Žajdlíkovi, jehož dělovku brankář zlikvidoval. V 17. minutě centr Dvouletého z pravé strany našel Petra Šťastného, jehho ránu ale Kuban se štěstím vyškrábl na rohový kop. V 41. minutě udeřili hosté. Štergenich vybídl Žajdlíka, který nezaváhal. V 47. minutě centroval Šťastný z levé strany a hlavička Milana Tomašů orazítkovala břevno. V 53. minutě Roman Dvouletý z 23 metrů vysttřelil a opět rozezvonil břevno. V 60. minutě, po faulu, vyrovnává Jaromír Ventrča krásnou střelou pod břevno na 1:1. Po chybě obrany Roman Dvouletý střílí střelou z velkého vápna, ale opět vedle tyče. V 70. minutě se zranil hostující brankář a i když se utkání dohrávalo ve svižném tempu a nastavovalo se 6 minut, nikdo brankou nerozhodl.
  Roman Dvouletý - Martin Žajdlík

Polešovice - Traplice 1:0 (0:0)
Branky: 54. Černoch M. ŽK: 28. Kotek R., 64. Svoboda O., 70. Černoch M., 83. Hasoň J. - 25. Kolínský T., 28. Březina P., 58. Obdržálek M. Diváci: 100. Rozhodčí: Roman Bednář - Jan Červinka (laik), Roman Obdržálek (laik).
Polešovice: Pavela M. - Svoboda O. (78. Hasoň D.), Kotek R. (62. Běhávka J.), Korvas Z., Korvas R., Kordula T., Janík Z., Janík M., Hasoň J. (83. Tomeček V.), Černoch M., Dvouletý L.
Trenér: Radek Svoboda.
Traplice: Vávra J. - Trávníček V. (73. Kubina T.), Škarek L., Slavík J., Obdržálek M., Měrka M., Kotyza R., Kolínský T., Březina T., Březina P. (46. Kamarád J.), Merta Z. (20. Pekárek R.).
Trenér: Karel Světnička.
Utkání začali náporem domácí, bohužel si za celý poločas nevypracovali žádnou šanci. Hosté byli o to nebezpečnější v rychlých protiútocích. Obě mužstva se za poločas nedostala do žádné gólové šance, takže se do kabin šlo za stavu 0:0. V druhém poločase se hra přiostřila, ale obě mužstva se nedostala k žádným šancím. V 58. minutě se dostalo do tlaku domácí družstvo, po kterém, následovala série tří rohových kopů, což zužitkoval kapitán domácích Černoch a hlavou ve výskoku nedal brankaři žádnou šanci 1:0. Dále se hra přelévala mezi šestnáctkami a opět bez šancí, domácí se snažili o jednogólové vedení a hosté se snažili o vyrovnání. V 77. minutě se domácím podařil brejk ale v pokutovém území došlo k nedovoleném zákroku. Následoval pokutový kop, ale Černoch nastřelil pouze břevno. Utkání se tak dohrávalo v nervózní atmosféře bez vyložených šancí.
Nejlepší hráči: Martin Černoch - Jiří Vávra

Uh. Ostroh - Nedakonice 2:1 (0:1)
Branky: 79. Boček L., 85. Čápek J. - 35. Klečka J.
ŽK: 85. Jurášek M. (Nedakonice).
Diváci: 180.
Rozhodčí: Lubomír Drozdy - Jiří Boček (laik), Jaroslav Andrýsek (laik).
Uh. Ostroh: Mrkva J. - Zugar T., Vlk M., Procházka Z. (74. Jurásek Z.), Lopata M., Kunovjánek M. (61. Boček L.), Kolář M. (90. Kovařík M.), Kočiš P., Hlůšek Š., Durna M., Čápek J.
Trenér: Pavel Vlk.
Nedakonice: Ondřej M. - Trubačík M. (69. Beránek T.), Šoustek P., Stupka J., Sklenář J., Lukůvka M., Král T., Klečka J., Jurášek M. (88. Vojtek Z.), Belák M., Hladký J. (82. Petek M.).
Trenér: Roman Sklenář.
Domácí nastoupili v okresním přeboru po 33 letech, když hráli krajské soutěže. Hrálo se technicky a bojovně, hosté byli zpočátku lepším mužstvem. Akce se střídaly na obou stranách, ale obrany nepustily útočníky do jediné šance. Ve 35. minutě hostující Klečka přelstil domácí obranu a zajistil vedení. Ve 2. poločase se domácí zlepšili, byli rovnocenným soupeřem hostí. Boček, který nastoupil do utkání nažhavený, utekl hostující obraně a v 79. minutě střelou z pravé strany vyrovnal. Domácí ještě více začali útočit, po zbytečném faulu hostujícího Juráška v 85. minutě zahrávali přímý volný kop, ze kterého dostali vytouženou vítěznou branku, když prudkou střelu brankář vyrazil před Čápka a ten pohodlně skóroval. V závěru utkání si domácí výsledek pohlídali zvýšenou bojovností a v 90. minutě neproměnili ještě pokutový kop, nařízený za podražení domácího Lopaty. Kladem celého utkání byla slušná a korektní hra obou mužstev a velice slušné chování obecenstva. Utkání by asi zasloužilo nerozhodný výsledek.
Nejlepší hráči: Marek Lopata - Michal Lukůvka

Nivnice - Nezdenice 0:2 (0:0)
Branky: 60. Sviták P., 79. Šašinka O.
ŽK: 65. Bortel L., 89. Koktavý L. - 20. Halámek R., 62. Bachůrek M., 77. Kolínek R.
Diváci: 150.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Patrik Blažek, Jan Esterka (laik).
Nivnice: Gregor L. - Velecký V., Skočovský D., Plessner O. (74. Koktavý L.), Krajčovič Z., Bortel L., Boďa M., Máčalík J. (82. Pagáč R.), Michalec J., Bartoš A. (70. Popelka P.), Suchý R.
Trenér: Ladislav Kalina.
Nezdenice: Mikulec P. - Sviták P., Kolínek R., Kolínek L., Kociňák J., Kandrnál P., Kalina P., Bachůrek M., Mikliš M., Lux R. (87. Uličník J.), Halámek R. (48. Šašinka O.).
Trenér: Josef Pospíchal.
Od úvodu zápasu měli domácí míč častěji na svých kopačkách. Hosté však dobře bránili a do vážnější brankové situace Nivnické nepustili. Jediný vzruch přinesla 30. minuta, kdy se hosté dožadovali odpískání pokutového kopu. Hlavní rozhodčí však byl jiného názoru. Kdo z přítomných diváků si myslel, že domácí přišpendlí ve druhém poločase hosty na jejich vlastní polovině, ten se zmýlil. Nezdeničtí dobře kombinovali a vyráželi do rychlých brejků. V 60. minutě otevřel hlavou skóre Sviták, v 72. minutě zachránil domácí od pohromy výborný zákrok gólmana. V 79. minutě po pěkné akci Svitáka přidal druhou branku střídající Šašinka. Závěrečný tlak domácích vyšel naprázdno, největší ohrožení branky hostů byla střela Bodi, která pět minut před koncem orazítkovala břevno. Hosté si až do závěrečného hvizdu výsledek pohlídali.
Nejlepší hráči: Roman Suchý - Pavel Sviták

H. Němčí - Boršice u Bl. 5:1 (2:0)
Branky: 2., 87. Bahula L., 11., 74. Mikulec M., 80. Zimčík T. - 56. Tomšic R. ŽK: 54. Bahula L., 55. Huňka V. (H. Němčí).
Diváci: 300.
Rozhodčí: Pavel Řihák - Jiří Dolínský, Roman Macalík (laik).
H. Němčí: Rybníkař P. - Zimčík T., Tureček M., Srnec D., Mikulec M., Kadlček V., Janeček P. (57. Malík T.), Hanák D. (87. Jančařík F.), Fibicher R. (24. Huňka V.), Fábry J., Bahula L.
Trenér: Lubomír Zámečník.
Boršice u Bl.: Knápek M. - Tomšic R., Stojaspal M., Slaník J., Kusenda R., Kusenda P., Ježek T., Ježek P., Hotař M., Halík M. (87. Tureček M.), Bilík V.
Trenér: Vítězslav Kaštánek.
Domácí začali zostra a Bahula ve 2. minutě po rychlém protiútoku otevřel skóre. Hosté o sobě dali vědět v 5. minutě, ale se Slaníkovou hlavičkou si Rybníkář poradil. V 11. minutě domácí zahrávali rohový kop a Mikulec zvyšoval na 2:0. I nadále byli domácí lepším mužstvem, ale chyběl jim větší klid při zakončení. Ve 31. minutě zahrával domácí Tureček trestný kop ze 20 metrů, ale orazítkoval pouze spojnici branky. Hosté hrozili střelami ze středních vzdáleností, ale bez efektu. Do druhého poločasu nastoupili lépe hosté a v 56. minutě trefil levý horní roh z trestného kopu Tomšic. V 74. minutě zahrávali domácí rohový kop a Mikulec tentokrát nohou zvyšoval na 3:1. V 80. minutě domácí zahrávali rychlý protiútok a Zimčík se hlavou v malém vápně nemýlil. V 87. minutě upravil konečné skóre utkání ze 20 metrů Bahula.
Nejlepší hráči: Martin Mikulec - Marek Hotař

Vlčnov - Břestek 1:0 (0:0)
Branky: 93. Kašpařík Petr.
ŽK: 89. Křapa L. - 12. Lahola I., 44. Jakoubek P., 50. Zelinka P.
Diváci: 110.
Rozhodčí: Bohumil Čikl - David Šimoník, Josef Podškubka (laik).
Vlčnov: Hlaváček V. - Zemek P., Tomala K., Tomala J. (82. Kašpařík P.), Slovák J., Palinek J., Matějíček M., Křapa L., Konečný R. (70. Koníček J.), Chmelina M. (72. Havlík R), Kameník J.
Trenér: Ivo Šimčík.
Břestek: Jakoubek P. - Zelinka P., Plevák L., Lahola I., Frühauf R., Čagánek P., Navrátil T, Šmatelka J. (84. Smělík  D.), Krystýn T. (46. Stuchlík J.), Křemeček J. (89. Smělík M.), Jurča P.
Trenér: Petr Stýskal.
Ambiciózní nováček z Vlčnova začal velmi aktivně, tvořil si šance. Hned v 10. minutě nebezpečně vystřelil domácí útočník, ale hostující posila Jakoubek vytlačil míč na břevno, domácí nadále útočili a měli celý první poločas drtivou převahu, ale co nechytil hostující brankař, to skončilo na břevně a ta do konce poločasu byla dvě, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Do druhé půle provedl Stýskal jednu změnu, kdy nasadil Stuchlíka, a na hře hostujících to bylo znát. Domácí postupem času znervózněli a ke slovu se dostali i hosté, zejména hlavička Zelinky v 72. minutě volala po gólu. V závěru zápasu provedl změnu i domácí Šimčík, kdy nastoupil Kašpařík, který ve třetí minutě nastavení z protiútoku rozhodl - 1:0.
Nejlepší hráči: Jan Kameník - Petr Jakoubek