Druhá liga? Šance se zvýšila!

Druhá liga? Šance se zvýšila!
Uherské Hradiště Sport 08 / 03 / 2010

I bez nejužitečnějšího hráče play-off Zlínského kraje Petra Boháče hokejisté Uherského Hradiště zvládli první ze čtyř bitev o druhou ligu! Andrýsek a spol. si tak připsali vůbec první kvalifikační vítězství v historii, doposud totiž vyhráli pouze kontumačně. Jejich šance na postup výrazně stouply...
„Ještě ale nemáme nic vyhráno, udělali jsme teprve první krůček. Soupeř určitě ještě neřekl poslední slovo,“ varuje před uspokojením Petr Sakrajda, kouč Uherského Hradiště.
Kvalifikace se totiž hraje pohárovým způsobem na čtyři zápasy, každý tým se střídavě představí dvakrát na vlastním ledě. „Snažili jsme se o zredukování na polovinu, ala marně. Šlo by prý o znevážení kvalifikace,“ krčí rameny Sakrajda, jehož výběr tak absolvuje ještě tři bitvy s králem Moravskoslezského kraje.
„Karviná je pro nás stále velkou neznámou, sondování po kamarádech ze severu Moravy příliš informací nepřineslo. Snad jen, že mají mladý kádr, který se prezentuje rychlou agresivní hrou. Už první souboj však naznačil, že jsou překonatelní. Jen jim prostě musíme vnutit náš styl hry,“ zná recept hradišťský lodivod. Jestli zabere i podruhé, ukáže už středeční podvečer. „Když před vlastními fanoušky vítězství potvrdíme, věřím, že nám už postup do druhé ligy neunikne,“ je přesvědčený Sakrajda, který už může počítat i s Boháčem. Mimo hru zůstávají pouze zraněný Fornůsek a Žaluda, pro které už sezona skončila.
Středeční souboj na hradišťském ledě vypukne v 18 hodin. Třetí pokračování se má hrát opět v Karviné, ale není vyloučeno, že se na druhou polovinu kvalifikace pořadatelství prohodí. „Soupeř navrhl páteční termín, s čímž ale nesouhlasíme. Je tudíž možné, že v sobotu nastoupíme opět doma a sérii dohrajeme na severu Moravy,“ potvrdil Sakrajda.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace