Druhé místo určily peníze

Slovácko Sport 25 / 12 / 2014

Vítězstvím Vladimíra Loučky z Hulína skončil třetí podnik mariášnické ligy Za Moravú v Otrokovicích. Zbylé dvě medailové pozice však obsadili karbaníci z Uherskohradišťska. Druhý byl Bohumil Dominik z Ostr. Lhoty a třetí Ladislav Duda z Částkova.
Stejně jako před týdnem v Uherském Brodě bojovalo i v Otrokovicích o body do průběžného žebříčku 33 borců. Loučka vyhrál s jednobodovým náskokem před Dominikem s Dudou, o jejichž umístění při shodném počtu bodů i výher rozhodoval vyhraný balík peněz.
Lídrem mariášnické ligy zůstává Jiří Šoman z Lipové, kterého však pronásleduje smečka karbaníků z Uherskohradišťska. „Zajímavostí je, že o průběžném pořadí na třetím až šestém místě rozhodují peníze, všichni totiž mají stejný počet bodů i výher,“ poznamenala Věra Matějková, duše ligy, která pokračuje kláním ve Žlutavě.
Zrcadlo výsledků, průběžné pořadí po 3 z 10 turnajů: 1. Šoman (Lipová) 59, 2. Jaromír Vaculík (Uh. Brod) 57, 3. Stanislav Matějka (Svárov) 53, 4. B. Dominik (Ostr. Lhota) 53, 5. František Kuchař (Hluk) 53. Více na www.marias-zamoravu.webnode.cz