Druholigové šance klesly. Už mohou jen překvapit

Uherský Ostroh Sport 19 / 03 / 2015

Hokejisté HOKEJ Uh. Ostroh úvodní kvalifikační duel o II. ligu na domácím ledě nevyhráli. Kopřivnici po statečném výkonu podlehli 1:3. Jejich šance na postup tak výrazně klesly.
Uh. Ostroh - Kopřivnice 1:3
Parádní hokej na závěr sezony vidělo na zimním stadionu v Uherském Ostrohu téměř 800 diváků. V souboji o druhou ligu sehráli domácí hokejisté vyrovnanou partii s Kopřivnicí, v jejímž dresu se kromě Radka Bonka, ostříleného hráče NHL a KHL, představilo dalších 6 až 7 hráčů s druholigovými zkušenostmi. Ostrožští hokejisté si na závěr sezony lepší partii ani nemohli přát. Hrál se hokej nahoru dolů, se spoustou šancí na obou stranách a před bouřlivou kulisou. Šance na dobrý výsledek do odvety držel domácí gólman Valúch, který se blýskl několika perfektními zákroky. Poprvé ale kapituloval v 10. minutě. Hosté druhou branku přidali ve druhé třetině. Za stavu 0:2 už domácí hráči zvedali ruce na oslavu gólu, ale puk jen trefil spojnici brány. Gólovou radost si užili až v 50. minutě, kdy na 1:3 snížil Vilém Galuška. „Šance do odvety jsou stále otevřené. Nemáme co ztratit, zato Kopřivnice bude muset potvrdit dnešní výsledek a jelikož je pro ně postup prioritou, nemusejí poslední krok úplně zvládnout. Každopádně můžeme překvapit a chceme sehrát rovnocennou partii i v odvetě. Za dnešní zápas si pochvalu zaslouží celý tým,“ nechal se slyšet Bronislav Zápařka, generální manažer hokejistů Uherského Ostrohu. Branka: V. Galuška, třetiny: 0:1, 0:1, 1:1
Uh. Ostroh: Valúch - Nevídal, Frolek, Vaněček, Rapant, Kučera, Hrbatý - Antonovič, Klimovič, Flora - V. Galuška, L. Galuška, Fojtík - Ťok, Beneš, Lenkovič, Tóth