Druhý tiebreak VSK nezvládl, čtvrtfinále se stěhuje za stavu 1:1

Staré Město Sport 08 / 02 / 2018

Rozpačitě vstoupili prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město do čtvrtfinále play off. Po dvou pětisetových bitvách na Širůchu hrají s MFF Praha 1:1 na zápasy.
STARÉ MĚSTO - MFF Praha 3:2
Pražané byli od začátku ve vedení, když využívali chyb soupeře na příjmu i v útoku. V koncovce domácí sice ještě stáhli na rozdíl jednoho bodu, ale další setbol už neodvrátili. Druhý set začali svěřenci kouče Petra Karabce lépe a průběžně vedli o čtyři body. Jenže po chybách na přihrávce rázem prohrávali 14:17. V závěru jim pak pomohl soupeřův smečař Jelínek, který udělal tři chyby v útoku a vše zakončil podáním do sítě při setbolu VSK. Kouč Karabec vyžil plné lavičky a točil sestavou, což se ve třetím setu vyplatilo. Střídající hráči (Uchytil, Kobolka, Varous) se chytili a domácí tak celý set vysokoškoláky přehrávali. Jenže ve čtvrté sadě se znovu karta obrátila a o vítězi tak rozhodoval tiebreak. A v něm dominovali domácí, kteří při servisu Truonga a vynikající obraně na síti odskočili na 7:0 a nebylo co řešit. Sety -23, 23, 20, -21, 6. Stav série: 1:0.
STARÉ MĚSTO - MFF Praha 2:3
Staroměstští začali dobře, po většinu prvního setu vedli až 18:13. Jenže soupeř se nevzdal a nakonec jej získal. Domácí totiž neproměnili dva setboly (24:23 a 25:24). I druhý set se hrál většinou v režii domácích, kteří tentokrát koncovku zvládli. Ve vyrovnané třetí sadě se štěstí v závěru přiklonilo na stranu Pražanů, kteří dva klíčové body přidali prasátkem po servisu. Když pak domácí zabojovali a získali čtvrtý set, na řadu opět přišel tiebreak. Po vyrovnaném začátku Maděra a spol. odskočili na 13:10, ale závěr nezvládli. Po pokaženém servisu dvakrát nepřihráli a bojovný soupeř jejich nabídku využil, když proměnil druhý mečbol. Sety -25, 20, -22, 15, -14. Stav série: 1:1.
STARÉ MĚSTO: Truong, Čech, Janečka, Adamec, Maděra, Skyba, libero Kroča a Kvapilík, Uchytil, Varous, Kobolka, Kittel, Klimeš.