Dubcová oloupila Spartu

Uherské Hradiště Sport 03 / 04 / 2018

Fotbalistky 1.FC Slovácko válí, po vyřazení pražské Slavie z Českého poháru si vyšláply v první lize na Spartu, kterou obraly o body. Cennou remízu zajistila gólem v poslední minutě kanonýrka Michaela Dubcová.
Sparta Praha - SLOVÁCKO 1:1
Slovácko se snažilo od začátku kombinovat, ale na pozornou obranu Pražanek nevyzrálo a naopak na začátku desáté minuty poprvé inkasovalo.
Obraz hry se ani v dalším průběhu nezměnil, Sparta hrála pozorně v obraně a vyrážela do brejků. Hostující hráčky se tak zabydlely na polovině soupeřek, ale jejich převaha k nebezpečnému zakončení nevedla.
I po obrátce zápas nabídl stejný scénář.  S přibývajícím časem svěřenky kouče Petra Vlachovského otevřely více hru a dvakrát při nich stáli všichni svatí, když už překonanou Růžičkovou zachránila tyč a vzápětí břevno.
V 90. minutě tak přišlo vyrovnání, když se parádně z přímého volného kopu trefila Dubcová a spustila modrobílou radost. Branky: M. Dubcová. Poločas 1:0.
SLOVÁCKO: Růžičková - Strnadelová (86. Čeriová), Paz, Klímová (82. Čížková), Valášková (74. Molková) - Janíková, Bychkova, M. Dubcová - Sedlačíková (65. Waltrová), Fabová, Janků.
1. Slavia    12    1    0    94:10    37
2. Sparta    10    2    1    61:6    32
3. Slovácko    9    1    3    40:16    28
4. Plzeň    4    1    8    17:33    13
5. Brno H H    3    2    8    17:52    11
6. Liberec    2    4    7    12:40    10
7. Dukla    2    3    8    8:51    9