Duel Traplic a Kostelan ve znamení Vávrů

Slovácko Sport 09 / 05 / 2012

Okresní přebor 21. kolo

Břestek - Os. Lhota 6:2 (3:1)
Branky: 37. Frühauf  R., 40. Surový M., 44. (p) Hostýnek D., 58. Hotař M., 63. Vojtek Z., 77. Lahola I. - 20. Jurčeka J., 83. Lučný O.
ŽK: 35. Štergenich P., 41. Pešík E., 44. Bachan O., 61. Machala J. (Os. Lhota).
Rozhodčí: David Šimoník - Igor Ševcík, Zdeněk Tománek (laik).
Břestek: Koryčánek V. - Zelinka P. (83. Bumbálek R.), Vojtek Z., Surový M., Plevák L., Martinák R., Lahola I. (81. Čagánek P.), Hotař M., Hostýnek D. (55. Stuchlík J.), Frühauf  R., Dvořáček R. Trenér: Petr Sonntag.
Os. Lhota: Kuban V. - Štergenich P. (46. Krátký E.), Radoch P. (63. Halač J.), Pešík E., Machala J., Kotačka O., Jurčeka J., Horák K., Doležal M., Bachan O., Lučný O. Trenér: Petr Hanáček.
V úvodu utkaní drželi domácí míč na kopačkách a hosté sázeli na rychlé protiútoky. Po jednom z nich skóroval Jurčeka - 0:1. V závěru první půle však spustili domácí gólový uragán, nejprve vyrovnal Frühauf a následně skóroval Surový - 2:1. V samotném závěru proměnil penaltu Hostýnek - 3:1. I ve druhé půli udávali tempo domácí, v 58. minutě hlavou skóroval Hotař - 4:1. V 63. minutě zvyšoval po přímém kopu Vojtek - 5:1. Poté ještě skóroval domácí Lahola - 6:1. Za hosty snižoval již pouze Lučný - 6:2.
Nejlepší hráči: Igor Lahola - Přemysl Radoch

H. Němčí - Nezdenice 0:3 (1:1)
Branky: 40. Skočovský D., 54. Kolínek L., 57. Kukuča L.
ŽK: 28. Svadbík J., 53. Srnec D. - 31. Sviták P.
ČK: 20. Bahula L. (H. Němčí).
Diváci: 130.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Volodymyr Korolovych, Roman Mácalík.
H. Němčí: Rybnikář P. - Zámečník Jo., Zámečník Ji., Uhříček M. (45. Kadlček V.), Tureček M., Tinka A. (60. Malík T.), Svadbík J. (64. Tureček P.), Srnec D., Jančařík F., Cmol M., Bahula L.. Trenér: Petr Rybnikář.
Nezdenice: Malaska T. - Valtr L., Uličník J., Šašinka O., Sviták P. (67. Krčma L.), Skočovský D., Mikliš M. (70. Janík D.), Kukuča L. (82. Vaculín F.), Kolínek L., Kociňák J., Kandrnál P. Trenér: Lubomír Valtr.
Od začátku utkání hráli domácí ofsajd systém, který na hosty platil do 20. minuty, kdy se jim to nevyplatilo, Skočovský utekl a Bahula ho fauloval zákrokem na červenou kartu. O sedm minut později střílel z velkého vápna Jiří Zámečník, ale Malaska byl připraven. Ve 40. minutě byla k vidění nádherná akce, Skočovský obešel i Rybnikáře a dal vedoucí branku hostí. Ve 45. minutě trefil Miklíš břevno. V 54. minutě Libor Kolínek zvýšil na 0:2. O tři minuty později z velkého vápna vystřelil prudký míč Kukuča, který skončil v Rybnikářově síti. Zbytek utkání se již odehrál v poklidu a hosté si po zásluze připsali tři body.
Nejlepší hráči: Petr Rybnikář - Tibor Malaska

Hluk B - Vlčnov 2:0 (1:0)
Branky: 34., 75. Miroš J.
ŽK: 39. Miroš J. - 23. Mikulec K.
Diváci: 120.
Rozhodčí: Tomáš Tureček - Josef Zámečník, Karel Vaculík (laik).
Hluk B: Kovařík F. - Žajdlík O., Tinka T., Šimčík P. (73. Bachánek O.), Miroš J., Konečný R. (84. Straka J.), Jurásek Š., Chytil R., Horák Z., Horák T., Hanák R. (89. Loutocký E.). Trenér: Zdeněk Horák.
Vlčnov: Hlaváček V. - Podškubka V., Palinek J., Mikulec K. (85. Mikulec M.), Matějíček M, Křapa L. (65. Velecký J.), Kameník Jan, Kameník Jak., Hlahůlek M., Bída I., Bartošek J. Trenér: Vít Bělohlávek.
Sousedské derby se hrálo ve svižném tempu. V první tutové šanci byl Kameník, který se řítil sám na Kovaříka, ale ten byl na svém místě. Ve 20. minutě se ve 100% šanci ocitl Bída, ale opět neproměnil. Ke slovu se dostali domácí ve 25. minutě, kdy Horák střílel z šestnáctky, ale Hlaváček bravurně chytá. Ve 34. minutě se konečně měnilo skóre utkání, kdy hostující obrana faulovala před šestnáctkou, k míči se postavil Miroš a vymetl levý růžek Hlaváčkovy branky. Do 2. poločasu nastoupili hosté s větším důrazem a zatlačili domácí na jejich půlku a pokoušeli se s výsledkem něco udělat. Své šance Bída, Palinek, Kameník neproměnili, a proto přišel trest v 75. minutě, kdy nikým nestřežený Miroš se před šestnáctkou dostal k míči a nádhernou střelou k tyči zvýšil - 2:0.
Nejlepší hráči: Filip Kovařík - Vlastimil Hlaváček

Košíky - Drslavice 4:1 (2:1)
Branky: 19., 70., 84. Přílučík M. - 1. vlastní, 7. Vystrčil M.
ŽK: 33. Vojtek P. - 36. Vystrčil M.
Rozhodčí: Štěpán Martykán - Monika Blažková, Marek Surovec (laik).
Košíky: Ondruch A. - Vojtek P. (46. Janováč Z.), Uherka Z. (86. Surovec M.), Přílučík M., Přílučík L., Poháněl K., Poháněl J., Ovsík J., Mařák P. (75. Konečný K.), Fedor J., Bémer Z. Trenér: neuveden.
Drslavice: Huňka J. - Vystrčil M., Vacula P., Ševčík P., Přecechtěl P. ml., Orlovský M., Mikulinec R., Machálek J., Machálek I., Lux R. (81. Vydrman T.), Kňazeje T. Trenér: Přemysl Přecechtěl.
Ještě neuplynula ani minuta a hosté otevřeli skóre utkání, ovšem bohužel pro ně, střelou do vlastní brány - 1:0. V 7. minutě již mířili do správné branky, když po centru Mikulince vyrovnal Vystrčil - 1:1. V 19. minutě Marek Přílučík z rohu po centru Uherky vstřelil hlavou druhou branku domácích - 2:1. Ve 47. minutě hostující Přecechtěl po samostatné akci těsně minul branku. V 70. minutě Přílučík po dvou krásných narážečkách, kdy si prohodil míč mezi obranou s Ovsíkem, dorazil míč do brány - 3:1. V 84. minutě se po rohu opět opět trefil hlavou Přílučík, který tak dokončil hattrick. Domácí byli po všech stránkách lepším týmem a zaslouženě vyhráli.
Nejlepší hráči: Marek Přílučík - René Mikulinec

Mařatice - Nivnice 0:2 (0:0)
Branky: 65. Ligas L., 72. Boďa M.
ŽK: 65. Surový E. - 53. Máčalík J.
ČK: 72. Zbořil S. (Mařatice).
Rozhodčí: Tomáš Polášek (8) - Jan Houdek (8,2), Čeněk Müller (laik). Delegát utkání: Jiří Chramcov.
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Zbořil S., Vyorálek D., Vaněk R., Surový E., Mařák R., Laciga R. (54. Prekop D.), Kubíček P. (74. Širůčka M.), Janků A., Andrýsek M. Trenér: Václav Chvojka.
Nivnice: Koktavý L. - Velecký V., Michalec J., Máčalík J. (65. Holboj M.), Lukeš P. (82. Ryšávka F.), Ligas P., Ligas L., Karlík J., Bortel L., Boďa M., Bartoš A. (52. Krajčovič Z.). Trenér: Ladislav Kalina.
Zápas týmů ze špice tabulky začal v hodně svižném tempu. Obě strany si vytvořily hodně šancí, ale gól do 45. minuty nepadl a proto se šlo do šaten za stavu 0:0. Ve druhém poločase měli o trošku více ze hry hosté. Skóre otevřel po centru z pravé strany hlavičkou Libor Ligas. V 72. minutě nastal zásadní moment zápasu, a to když Zbořil dostal červenou kartu za podražení soupeře, který šel sám na branku. Hned o minutu později padl gól opět z hlavy, tentokrát se trefil kapitán hostů Boďa. Domácí o deseti hráli velmi aktivně a v celém zápase podali dobrý výkon. Utkání bylo velmi pohledné a hosté v něm měli o něco více štěstí.
Nejlepší hráči: Milan Andrýsek - Lukáš Koktavý

Traplice - Kostelany n. M. 1:1 (1:1)
Branky: 4. Kamarád J. - 10. Mojžíš Jo.
ŽK: 25. Pekárek R., 42. Kolínský T., 56. Kamarád J., 70. Gelien R., 71. Merta Z. - 62. Mojžíš Jo., 82. Horký L.
Diváci: 50.
Rozhodčí: Josef Chramcov - Dalibor Hanák, Roman Obdržálek (laik).
Traplice: Vávra J. - Štefka P., Slavík J., Skopal M., Polách O., Pekárek R., Merta Z., Kolínský T. (74. Kotyza R.), Kamarád J., Gelien R., Býček L. (52. Obdržálek M.). Trenér: Ladislav Blecha.
Kostelany n. M.: Vávra J. - Vávra V., Šťastný P., Šimík D., Němec M., Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Marek D. (88. Mikulčík P.), Horký L., Dvouletý R. (60. Facalka R.), Dvouletý J. Trenér: Martin Vávra.
Nervózní utkání velmi slabé úrovně, kde hosté byli o něco lepším mužstvem, ale zahodili snad pět tutových šancí, které vychytal domácí brankář Jiří Vávra. Domácí se nezmohli na nic, jen na diskuzi s hlavním rozhodčím, za což dostali pět žlutých karet. První branka padla již ve 4. minutě, kdy Kamarád utekl po levé straně a přehodil vyběhnuvšího brankáře. Hosté zahrozili v 7. minutě, kdy vynikl domácí brankář a nádhernou střelu vyrazil na tyč a následně do zázemí. V 10. minutě se již hosté radovali, kdy Josef Mojžíš vyrovnal z hranice pokutového území pěknou střelou k tyči, kterou brankář hostí neměl šanci chytit. Utkání se pak odehrávalo většinou ve středu hřiště a hosté když se dostali do šancí tak je zahazovali. Taktéž hosty podržel brankář, proto utkání skončilo nerozhodně 1:1.
Nejlepší hráči: Jiří Vávra - Josef Vávra

Uh. Ostroh - Polešovice 2:2 (1:1)
Branky: 17. Jurčeka L., 76. Raštica M. - 41. Konečný M., 73. Březina P.
ŽK: 29. Kočiš P., 68. Kovařík M. - 10. Březina P., 58. Konečný M.
Rozhodčí: Pavel Bartoň - Pavel Lukáš, Miloslav Nižinský (laik).
Uh. Ostroh: Směták M. - Vlk M., Rinaldi M., Raštica M., Kunovjánek M., Kovařík M., Kočiš P., Herák K. (73. Mrkva T.), Durna M., Čápek J., Jurčeka L. (52. Procházka Z.). Trenér: Pavel Vlk.
Polešovice: Andrýsek J. - Tringela J., Šišák O. (36. Kučera F.), Pavela M., Martykán M., Korvas R., Kordula T., Konečný M., Dvouletý L., Březina P., Běhávka J. Trenér: Radek Svoboda.
Začátek utkání byl opatrnější a hra se odvíjela především mezi oběma šesnáctkama. Hosté se poprvé k pokutovému území dostali v 10. minutě, ovšem místo zakončení hráč Březina upadl a pouze si vykoledoval žlutou kartu. Domácí odpověděli v 17. minutě, kdy se po standardní situaci hlavou prosadil Jurčeka. Hostům se podařilo vyrovnat ve 41. minutě, kdy se střelou podél domácího golmana prosadil nestárnoucí Konečný - 1:1. V 50. minutě se domácím zranil Jurčeka a tím pádem ochablo ofenzifní snažení domácích. Hosté toho využili v 73. minutě, kdy střelou k levé tyči upravil na 1:2 Březina. Domácí vzápětí mohli vyrovnat, ale Vlk z malého vápna hlavou minul branku hostů. Co se nepodařilo Vlkovi se v 76. minutě podařilo Rašticovi, který dotlačil hlavou míč za brankovou čáru a vyrovnal na konečných na 2:2.
Nejlepší hráči: Miroslav Durna - Tomáš Kordula