Dufek: Otec i děda byli trenéři

Dufek: Otec i děda byli trenéři
Boršice Sport 30 / 07 / 2008

Fotbalový klenot Boršic na vyšší soutěž zatím nemyslí, odmítl i nabídku Spytihněvi

Cenný šperk zdobí fotbalisty Boršic. Je jím útočník Martin Dufek, nejlepší střelec I.A třídy, jenž v sezoně rozvlnil síť hned dvacet šestkrát!
Za rok oslaví dvacáté jubileum, kdy uskutečnil první krůčky na fotbalovém trávníku. „Začínal jsem, když mi bylo šest. Otec i děda fotbalu dávali hodně, trénovali, byli funkcionáři, takže jsem se už odmalička fotbalem bavil,“ vysvětluje jednoduchou cestu ke kopačkám pětadvacetiletý postrach brankářů. Fotbalovou abecedu začínal louskat v Kyjově, ale už v žákovských soutěžích prošel více družstvy v okolí. Za muže působil v Šardicích, Lipníku nad Bečvou a poté zakotvil v Boršicích. V jejich dresu každoročně navyšuje počet tref do černého. „Většinou jsem hrával útočníka, takže o branky nebyla nouze. Daří se mi stát ve správný čas na správném místě,“ vysvětluje recept na góly boršický tahoun. Jeho specialitou je skórování nohou, ale mezi tyče dobře míří i hlavou. Při střele nedělá rozdíl mezi pravou a levou. „Jsem sice pravák, ale kopu oběma. Člověk se dostane k míči a není čas přemýšlet, jak se do toho opře. Úkol je jediný, a to dostat jej za brankovou čáru. Jakým způsobem, to už není tak důležité. Hodně pokusů je pro diváka pěkných, já si ale vážím zásahů, které zaznamenám v důležitých utkání, kde o něco jde,“ svěřuje se Dufek.
    V uplynulé sezoně při něm stálo i štěstí a mnohdy tým podržel. Spanilou jízdou si vysloužil cenu, kterou mu každý hráč může tiše závidět. Do křesla krále střelců však může usednout jen jeden. „Daří se mi proměňovat šance, s čímž jsem spokojený. Určitě mám ale stále na čem pracovat. Třebaže nemám špatnou kondičku, lepší bych nepohrdl. Dříve jsem trénoval vícekrát. Ve vyšších soutěžích to bylo nevyhnutelné. Nyní jsem na hřišti dvakrát týdně,“ říká kanonýr, který přizpůsobuje kopanou zaměstnání. „Fotbal mě může uživit maximálně v první lize, proto ať chci, nebo ne, musí jít stranou, pokud jde o zázemí. Zatím dávám přednost práci poblíž Boršic a působení v tamním klubu,“ vysvětluje Dufek, který se však novým možnostem nevyhýbá. „Aktuálně zůstávám pod Buchlovem, ale pokud by přišla nabídka s výhodnými podmínkami a okolnostmi, není nic vyloučeno,“ zakončuje ostrostřelec, který odmítl nabídku Spytihněvi, hrající krajský přebor.

OČIMA TRENÉRA
„Martin je klasický koncový hráč, který umí dávat góly. Oplývá výborným tahem na branku, ale dovede zamakat i dozadu, což mnoho útočníků nedělá. Má velmi dobrou hlavu, ať už na přemýšlení nebo zakončování. Není problém s ním kombinačně hrát, dokáže vytvořit šance i pro spoluhráče. Je to ctižádostivý a poctivý fotbalista a vím, že kdyby hrál i vyšší soutěž než u nás, že by se tam neztratil. Náš tým je nesmírně spokojený, že právě takového hráče máme.“
Pavel Šimeček, kouč Boršic

autor: LENKA HORÁKOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace