Dufková míří z Uherského Brodu do Ligy mistrů!

Dufková míří z Uherského Brodu do Ligy mistrů!
Foto: František Blaha
Uherský Brod Sport 20 / 03 / 2015

Osmnáctiletá fotbalistka 1.FC Slovácka získala angažmá v Nových Zámcích

Malá postavou, velká výkonem. Tak je možné charakterizovat vycházející fotbalovou hvězdu Martinu Dufkovou z 1. FC Slovácko. Osmnáctiletá fotbalistka, která měří jen 154 centimetrů, odehrála podzim na střídavý start v divizním ČSK Uherský Brod, což jí paradoxně pomohlo k lukrativnímu angažmá v dresu účastníka Ligy mistrů. V jarních odvetách oblékne dres FC Union Nové Zámky, úřadujícího slovenského mistra!
Jak se vůbec zrodilo vaše nové angažmá v Nových Zámcích?
Na halovém turnaji v Olomouci jsem v brodských barvách hrála proti Novým Zámkům. Po zápase mě oslovil generální manažer slovenského týmu Peter Bábin a nabídl mi angažmá. Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Ani na chvilku jsem neváhala, vždyť Nové Zámky hrají pravidelně ženskou Ligu mistrů. A taková nabídka se neodmítá, přichází jen jednou za život.
Jak vzpomínáte na podzimní část sezony strávenou v Uherském Brodě?
Ve Slovácku byla a stále je obrovská konkurence. Je to přední ženský ligový klub. Do základního kádru bylo velmi těžké se prosadit, takže jsem byla ráda za střídavý start u Olšavy. Nebrala jsem to jako krok zpět, spíš mě to motivovalo podávat co nejlepší výkony. Chtěla jsem sobě a svému okolí dokázat, že fotbal hrát umím. A nakonec se na mě usmálo štěstí v podobě nabídky z Nových Zámků. Vím, že na Slovensku to nebudu mít lehké, ale já se s tím poperu. Věřím, že jsem ve fotbale neřekla ještě poslední slovo.
Je to vaše první zahraniční angažmá, znáte někoho z kádru účastníka Ligy mistrů?
Společně se mnou odchází do Nových Zámků také zkušená Zdeňka Skupinová, s kterou jsem měla možnost hrát za Slovácko a také mě trénovala v Uherském Brodě. Jsem ráda, že v novém prostředí nebudu sama.
Budete hrát v novém působišti za ženy, nebo za juniorky?
Letos končím věkem v juniorkách. Na Slovensku bych měla hrát za první tým žen. Nové Zámky vedou ligu a jsou na dobré cestě získat další titul. Pak se jim otevře cesta do Ligy mistrů. A já chci být rozhodně u toho. Je to hodně lákavá představa, snad to vyjde. Udělám pro to maximum, určitě je stále co zlepšovat.(sch)

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace