Dukla má krizi za sebou

Dukla má krizi za sebou
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 21 / 04 / 2018

Dnes nás čeká druhý z dvojice zápasů v domácím prostředí. Po vítězství s brněnskou Zbrojovkou je před námi zápas s pražskou Duklou a stejný úkol: bodovat naplno. Trenér Michal Kordula byl po splnění první poloviny úkolu samozřejmě spokojený, i když k euforii mu něco chybělo.

Za vítězství jsem pochopitelně šťastný. Do Navrátilovy šance v sedmdesáté minutě se utkání vyvíjelo podle očekávání: My budeme držet míč a Zbrojovka bude z bloku čekat na protiútoky. K vytvoření gólových šancí nám chyběla větší kombinační kreativita. Jsem ale rád, že po jedné z akcí jsme branku vstřelili. Závěr utkání bych si ale představoval jiný. Více sebevědomí, větší kvalitu, držet míč a hrát v kombinaci... Tam jsem moc nespokojený. Tak se nemůžeme prezentovat. Lepší musíme být na míči, v kombinaci a držení míče. Chápu, co klukům běželo hlavou: Jen neudělat chybu! Ale je to pro nás poučení a cenná zkušenost.
Utkání bylo hodně vypjaté. Dokonce před vítěznou brankou měla Zbrojovka velkou šanci po chybě Honzy Jurošky. To ve vás asi muselo hodně zatrnout?
S hrou Honzy Jurošky v defenzivě nejsem spokojený. Tyto nedostatky má dlouhodoběji. Je to ale hráč s absolutně vítěznou mentalitou a od první do poslední minuty jezdí jak pila. To je jeho obrovské plus. Občas se však „zblázní“ a pustí se do netaktické, nesystémové věci, na kterých musíme pracovat, a já jej na ně upozorňuji. Na druhou stranu už před zápasem jsem mu říkal, že věřím, že mu tam něco spadne. A naštěstí jsem měl pravdu. Byly to ale okamžiky, kdy se to utkání lámalo.
I Zbrojovka byla hodně nervózní. Vraštil si svými zákroky doslova koledoval o červenou kartu. Reklamoval jste u čáry jeho vyloučení?
Já se k rozhodčím nechci vyjadřovat. V zápase bývám v emocích. U čáry někdy skáču jak magor, někdy komentuji i to, co mně nepřísluší. Rozhodčí to prostě tak rozhodl a to je realita. To ale neznamená, že máme vždycky stejné názory. Na hřišti je pánem on.
Brno hrálo hodně defenzivně. Myslíte, že to může být cesta k záchraně?
Na vrchol vede mnoho cest, a tak k záchraně vede také spousta cest. Moje trenérská filosofie to ale není. Brno se takhle prezentuje už nějaký čas, a tak této cestě asi věří. Já bych chtěl, aby naše hra byla ofenzivnější, dominantnější a kreativnější.
V sobotu zvítězil i Baník. Tři body nám sice pomohly, ale nic zásadního nevyřešily. Souhlasíte?
Budu se opakovat. Pokud nebudeme mít aspoň třicet bodů, tak to na jásání vůbec není. Přesto ale jsou tři body s Brnem extrémně důležité.
V sestavě ani na lavičce pro utkání s Brnem nebyl David Machalík. Má nějaké zdravotní problémy?

Měl potíže s kolenním vazem, ale v týdnu se zapojil do plného tréninku. Uvidíme, jestli to koleno vydrží a bude s Duklou k dispozici.
Do tréninku se zapojili i Petr Reinberk se Stanislavem Hofmannem. Už zkusili i zápasovou zátěž za juniorku?
Rambo odehrál celých devadesát minut za juniorku, což je nejpozitivnější, a mohl by být připravený včetně herního zatížení. Hofiho ani Šumiho jsme do zápasu s juniorkou zatím nedali. Vyhodnotili jsme, že nebudeme riskovat jejich zdravotní stav. Předpokládám ale, že tento týden udělají poslední krok k zápasovému zatížení.
Absence trochu zamíchaly sestavou a posunuly Marka Havlíka do středu hřiště. Zdá se, že mu posun prospěl.
Souhlasím, podal dobrý výkon. U Marka to ale není ani tak otázka místa v sestavě, ale spíše celkové pohody. Je dobře, že ji našel a forma jde nahoru.
V zápase se Zbrojovkou jste střídal Jakuba Petra. Byl jste s jeho výkonem nespokojen?
V tomto zápase se mu skutečně nedařilo, ale Kuba má z našeho týmu největší počet asistencí, k tomu dal jednu branku. Tato čísla bychom si samozřejmě představovali větší, ale jsou další hráči v záloze, kteří mají tato čísla menší nebo žádná. Od Kuby bych chtěl lepší výkon, ale moji důvěru stále má.
Před námi je Dukla, která v posledním kole porazila doma Liberec. V čem bude pro nás nejnebezpečnější?
Dukla je týmem, který hraje jinak než Brno. Je na míči, snaží se kombinovat. Možná prošla nějakou krizí, ale krizí projde každé mužstvo. Nás čeká těžký soupeř, který má ve svém středu velmi kvalitní hráče.
 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace