Důstojná rozlúčka Veselí

Veselí nad Moravou Sport 24 / 05 / 2013

Veselanky se v derniéře poklonily šampionovi

V dohrávce závěrečného kola finálové skupiny o 1. – 4. místo už šlo interligovým házenkářkám Veselí nad Moravou jen o čest a velké části hráček i o důstojné rozloučení s týmem. Bez ohledu na výsledek totiž věděly, že skončí čtvrté.

Most - Veselí n/M. 25:22
Veselanky odehrály v Mostě kvalitní zápas proti aktuálnímu vítězi evropského poháru Challenge cup. Po většinu zápasu sice prohrávaly, ale rozdíl ve skóre byl nepatrný. „Vážím si toho, že se hráčky zachovaly profesionálně, i když vědí, že po sezóně budou hrát jinde,“ pochválil své svěřenky kouč René Kumpán. Ve druhém poločase pokračovala stíhací jízda Veselí, která vyvrcholila čtyři minuty před koncem srovnáním stavu na 22:22. Závěr pak vyšel lépe novým českým mistryním, které si připsaly další výhru v řadě. Po sezóně zřejmě nezůstane ve Veselí kámen na kameni. Po odchodu firmy Britterm z pozice generálního sponzora odcházejí do Francie Drotárová se Štěrbovou, na Ukrajinu se vrací Viniatynská, Rajnohová míří do pražské Slavie a velký otazník nyní visí ještě nad reprezentantkou Salčákovou a kapitánkou Chmelařovou, které si údajně hledají jiné angažmá. Na funkcionáře klubu tak bude čekat v letním období těžká práce sestavit tým na novou sezónu. Sedmičky 1/1:3/2, vyloučení 0:0. Rozhodčí Hanák, Novák, 650 diváků. Poločas 13:10.
VESELÍ: Vyhlídalová - Rajnohová 4, Jagošová 1, Drotárová 2, Štěrbová 1, Jandásková 2, Viniatynská 1, Chmelařová 2, Fleková 1, Kočí 2, Salčáková 6/2. (bri)