Dvakrát 3:0. Snový start VSK

Staré Město Sport 02 / 10 / 2019

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město vykročili do nové sezony pravou nohou. Na Širůchu smetli zálohu extraligových Lvů Praha i MFF Praha 3:0, když výrazně těžili z výpomoci hostujících hráčů extraligového Zlína.

STARÉ MĚSTO - Lvi Praha B 3:0
Úvodní set byl vyrovnaný, týmy se střídaly ve vedení až do stavu 15:15. Domácí pak po servisu Kittela odskočili o dva body a Pražané až do stavu 22:20 jen ztrátovali. Když pak přihrávku hostů opět rozhodil Kittel, měli borci VSK čtyři setboly a druhý proměnili útokem Motyčky z hlavního kůlu. Druhý set se už hrál zcela v jejich režii, v polovině setu vedli 16:11. Totálně pak soupeře zničil servírující Šulc, který náskok domácích zvedl až na 21:11. Lvi ještě zabrali, korigovali, ale jejich další plány zhatil opět Šulc, který dvěma nechytatelnými servisy zařídil vedení 2:0 na sety. Hosté se ještě nevzdali, skutečně bojovali jako lvi a naději drželi až do stavu 18:18. Jenže pak opět na servisu zaúřadoval Šulc, Staroměstští ujeli na 21:18 a třísetové vítězství si už vzít nenechali. Sety 22, 17, 22.

STARÉ MĚSTO - MFF Praha 3:0
Vítězná sestava s neomylným smečařem Čechem dala soupeři od začátku jasně najevo, kdo je favoritem. Domácí rychle vedli až o šest bodů a první set nakonec zcela ovládli. Ve stejném tempu vstoupili i do druhé sady, postupně vedli až 18:10. Kouč Petr Karabec pak sice sáhl ke trojímu střídání, ale Staroměstští  i přesto pokračovali v nastoleném trendu a soupeře válcovali až k zisku druhého setu. Se změnami v sestavě domácí pokračovali i ve třetím setu, vedli 17:6, 21:17 a vypadalo to na hladkou koncovku. Jenže několik nevydařených útoků, děravé bloky a chyby na přihrávce přinesly drama. Vysokoškoláci vycítili šanci, hráli odvážně a v koncovce srovnali na 23:23. Karabcovi boys ale nakonec slavili druhé vítězství, když třetí mečbol proměnil dvojblok Kittel, Skyba. Sety 16, 15, 25.
STARÉ MĚSTO: Šulc, Čech, Varous, Kittel, Motyčka, Janečka, libero Viceník. Střídali Bláha, Maděra, Dřímal, Skyba, Kroča, Kozák.