Dvanáctigólová smršť v Uh. Ostrohu

Foto: sal  /  Potrápil je déšť - Nováčky okresního přeboru Mařatice a Košíky (ve světlém) potrápil po změně stran vydatný déšť. Více štěstí přinesl domácím, kteří otočili nepříznivý vývoj utkání
Slovácko Sport 10 / 08 / 2011

Os. Lhota - Drslavice 2:1 (2:0)
Branky: 13. Radoch P., 33. Zbořil F. - 92. Orlovský M.
ŽK: 69. Jurčeka J. - 30. Přecechtěl P. Diváci: 120
Rozhodčí: Milan Katrňák - Petr Hanáček (laik), Jan Javor (laik)
Os. Lhota: Šicha Z. - Zbořil F., Štergenich P. (86. Halač J.), Štergenich J., Radoch P., Pešík E., Kusák M., Hubík M., Doležal M., Bachan O. (77. Kopeček M.), Jurčeka J. (90. Machala J.) Trenér: Josef Dominik
Drslavice: Hroch M. - Věrný R. (69. Kňazeje T.), Vacula P., Ševčík P. (82. Dýmal P.), Přecechtěl P., Orlovský M., Mikulec T., Machálek J., Machálek I., Hroch V. Trenér: Přemysl Přecechtěl
Ve 13. minutě se domácí ujali vedení Radochem, kterému přihrával domácí Hubík a pomocí teče hostujícího Machálka k překvapení hostujícího gólmana skončil míč v síti. Ve 20. minutě se ke střele dostal Orlovský, ale gólman byl na svém místě a jeho šanci zneškodnil. Ve 33. minutě se domácí dočkali 2. branky z kopačky Zbořila, kterému ideálně přihrál z trestného kopu Hubík. V závěru poločasu ve 42. minutě měl šanci na snížení Mikulec, ale Šicha se opět vyznamenal. V 55. minutě měl šanci na zvýšení Štergenich, ale jeho hlavičku bravurně v pádu Hroch vyrazil. Do konce utkání měli mírnější převahu hosté, ale jejich snaha končila na pozorné domácí obraně. Hosté se dočkali snížení v 92. minutě z kopačky Orlovského.
Nejlepší hráči: Zbyněk Šicha - Přemysl Přecechtěl

Mařatice - Košíky 4:2 (1:1)
Branky: 71., 78. Zedek J., 10. Tyl V., 65. Kroča M. - 37. Šlechta Z., 51. Janováč Z.
ŽK: 20. Mucha P., 44. Šlechta Z., 65. Urbanec M. (Košíky) Diváci: 400
Rozhodčí: Bohumil Čikl - Vladimír Vlachynský (laik), Antonín Mikulec (laik)
Mařatice: Ševčík J. - Zedek J., Zbořil S., Vyorálek D., Tyl V., Šenk P., Prekop D., Lžičář M., Kroča M., Janků A., Vaněk R. (79. Mařák R.) Trenér: Václav Chvojka
Košíky: Pól R. - Večeřa T. (47. Janováč Z.), Šlechta Z., Přílučík M., Přílučík L., Poháněl K. (19. Uherka Z.), Poháněl J., Mucha P., Fedor J., Bémer Z. Trenér: Michal Urbanec
Domácí nastoupili do utkání s větším odhodláním a v 10. minutě se ujali vedení Tylem. Domácí měli i další šance, ale góly začaly padat do domácí branky. Nejprve v 37. minutě vyrovnal kapitán Šlechta a v 51. minutě otočil skóre hostující Janováč. Poté hosté měli tři vyložené šance, ale nedali, a tak přišli ke slovu domácí. Nejprve v 65. minutě vyrovnal Kroča a poté v 71. a v 78.  minutě definitivně pohřbil šance Košíků Zedek a domácí si odnášeli první tři body v okresním přeboru.
Nejlepší hráči: Jakub Zedek - Marek Přílučík

H. Němčí - Traplice 2:3 (1:3)
Branky: 16. (p) Tureček M., 63. Srnec D. - 27., 47. Kolínský T., 10. Polách O.
ŽK: 51. Kamarád J. (Traplice) Diváci: 120
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Roman Macalík (laik), Roman Obdržálek (laik)
H. Němčí: Rybnikář P. - Velecký D. (36. Bobčík L.), Tureček M., Špaček K., Svadbík J., Srnec D., Kadlček V., Jančařík F., Fábry J., Cmol M. (85. Tureček P.), Zámečník J. (66. Borýsek L.). Trenér: Lubomír Zámečník
Traplice: Vávra J. - Trávníček V., Slavík J., Polách O., Pekárek R., Merta Z. (83. Kubina T.), Matoušek M., Lahola L. (75. Blecha L. st.), Kolínský T., Kamarád J., Blecha L. ml. (57. Maděra J.). Trenér: Radek Pekárek
Obě mužstva nastoupila oproti minulé sezoně v pozměněných sestavách a už v 10. minutě střela Polácha k překvapení všech zapadla za tyč 0:1. V 16. minutě unikl ofsajdové pasti Velecký, v pokutovém území byl faulován a Marek Tureček z nařízeného pokutového kopu srovnal. Ve 27. minutě hostující Kolínský rovněž na hraně ofsajdu zakončil sólový nájezd 1:2. Ve 41. minutě vypadl domácímu gólmanovi míč z ruky a pro traplického Kolínského nebylo problém dopravit míč do sítě 1:3. Ve druhé půli domácí vsadili vše na jednu kartu, v 63. minutě snížili pěknou střelou Srnce na 2:3 a až do konce zápasu se snažili o vyrovnání. V několika případech hosty podržel gólman Vávra.
Nejlepší hráči: Jan Fábry - Tomáš Kolínský

Uh. Ostroh - Břestek 6:6 (4:1)
Branky: 20., 41., 54. Durna M., 2. Lopata M., 35. Kočiš P., 66. Raštica M. - 24., 60., 75. Zámečník M., 63., 86. Slavík Z., 48. Lahola I.
Diváci: 80 Rozhodčí: Petr Zajíc (laik) - Radek Chvílíček (laik), Roman Hlaváč (laik)
Uh. Ostroh: Mrkva J. - Vlk M., Raštica M., Procházka Z. (58. Mrkva T.), Lopata M., Kunovjánek M., Kočiš P., Hlůšek Š., Durna M., Čápek J., Herák K. Trenér: Pavel Vlk
Břestek: Koryčánek V. - Zelinka P., Zámečník M., Stuchlík J., Slavík Z., Martinák R., Lahola I., Dvořáček R., Čagánek P., Zelinka L., Hotař M. Trenér: Petr Sonntag
Místo delegovaného rozhodčího Poláška musel zastoupit rozhodčí z lidu. Po vzájemné dohodě klubů se píšťalky chopil domácí Petr Zajíc. Domácí se ujali vedení už ve 2. minutě Lopatou. Na 2:0 zvýšil ve 20. minutě Durna a na 2:1 o čtyři minuty později snížil Zámečník. Ve 35. minutě z rohu zvyšuje domácí Kočiš na 3:1. Do konce poločasu se domácí radovali počtvrté, to se po střele Heráka dostal k odraženému míči Durna a opět skóruje. Po změně stran se hostům díky hlavičce Laholy podařilo snížit, ale v 54. minutě Durna svým hattrickem zvyšuje na 5:2. Domácí za tohoto stavu polevili a v 60. minutě snižuje Zámečník na 5:3 a v 64. Slavík na 5:4. V 66. Raštica hlavičkou opět strhává dvoubrankové vedení na stranu Ostrohu. V 75. minutě snížil po chybě obrany Slavík na 6:5 a v 86. upravil na konečných 6:6. Diváci viděli na úvod úctyhodných dvanáct branek.
Nejlepší hráči: Miroslav Durna - Michal Zámečník

Nezdenice - Hluk B 0:2 (0:0)
Branky: 49. Machala O., 65. Miroš J.
ŽK: 23. Šašinka O. - 10. Kovařík F. Diváci: 80
Rozhodčí: Josef Tomanec - Petr Vápeník (laik), Karel Vaculík (laik)
Nezdenice: Malaska T. - Uličník J., Šašinka O., Sviták P. (75. Jančařík J.), Mikliš M., Lux R., Kolínek L., Kociňák J., Kandrnál P., Gabrhel R., Adámek R. Trenér: Jaroslav Kociňák
Hluk B: Kovařík F. - Hrdina I. (88. Loutocký E.), Machala O., Horák Z., Hanák R. (61. Bacánek O.), Janča P., Klabačka J., Horák T. (46. Minařík M.), Chytil R., Tinka T., Miroš J. Trenér: Zdeněk Horák
Domácí začali utkání náporem a v 10. minutě kopali penaltu za podražení domácího hráče hostujícím gólmanem. Pokutový kop Mikliš neproměnil. Hostující gólman své mužstvo v 1. poločase několikrát podržel a po gólu volala hlavně šance domácího kapitána Kolínka, který po sólu přes půl hřiště neobelstil Kovaříka. Hosté ve 35. minutě nastřelili tyč domácí branky. Ve 49. minutě se hosté ujali vedení zásluhou Machaly, v 65. minutě po nedorozumění domácí obrany zvyšoval na 0:2 Miroš. Domácí vsadili po druhé brance  vše na útok a hosté podnikali rychlé protiútoky do otevřené obrany. Dvakrát vychytal hostujícího Miroše domácí Malaska. Utkání se hrálo velmi slušně.
Nejlepší hráči: Libor Kolínek - Filip Kovařík

Nivnice - Kostelany n. M. 5:0 (3:0)
Branky: 10., 37., 40. Lukeš P., 70. Máčalík J., 72. (p) Ligas P. ŽK: 5. Karlík J., 27. Boďa M., 44. Michalec J., 62. Plessner O. - 41. Ventrča J., 43. Mojžíš Jo., 70. Vávra J., 75. Černý R. Diváci: 200 Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Václav Tomanec, Josef Rychlík
Nivnice: Koktavý L. - Plessner O. (69. Krajčovič Z.), Michalec J. (78. Máčalík M.), Máčalík J., Karlík J., Bortel L., Boďa M., Bachůrek P., Ligas P. (74. Popelka P.), Ligas L., Lukeš P. Trenér: Ladislav Kalina
Kostelany n. M.: Vávra J. - Ventrča J., Šťastný T. (45. Gabriel P.), Šimík D., Panáček R. (48. Dvouletý J.), Mojžíš Jo., Marek D., Horký L., Dvouletý R. (76. Jaroš J.), Vávra V., Černý R. Trenér: Martin Vávra
Hned v 8. minutě z 20 m střílí Ventrča, ale Koktavý jeho střelu kryje. V 10. minutě přihrává míč Bortel, na velké vápno si nabíhá Lukeš a otevírá skóre na 1:0. Ve 26. minutě centruje míč Libor Ligas a Máčalíkova dělovka z velkého vápna končí nad břevnem. Ve 33. minutě se dožadovali hosté pokutového kopu, ale rozhodčího píšťalka zůstala němá. Ve 37. minutě z půle hřiště přihrává míč Michalec, Lukeš se bravurně uvolňuje, střílí míč a od levé tyče končí v brance 2:0. O tři minuty později Boďa centruje z pravé strany, Lukeš míč zpracovává míč a dělovkou pod břevno a svým hattrickem uzavírá poločas. V 70. minutě zahrává rohový kop Lukeš a hlavou zvyšuje na 4:0 Máčálík. O dvě minuty později z penalty zvyšuje na konečných 5:0 Petr Ligas. .
Nejlepší hráči: Petr Lukeš - Jaromír Ventrča

Polešovice - Vlčnov 1:1 (0:0)
Branky: 66. Běhávka J. - 52. (p) Mikulinec P. ŽK: 80. Černoch M., 85. Běhávka P. - 44. Bartošek J., 75. Kameník J. ČK: 52. Kotek R. - 84. Bartošek J. Diváci: 120
Rozhodčí: Václav Mahdal - Jan Červinka, Zdeněk Zapletal
Polešovice: Pavela M. - Martykán M., Lubojacký M. (40. Tringela J.), Kotek R., Korvas R., Janík Z., Dvouletý L., Černoch M., Běhávka P., Běhávka J., Březina T. Trenér: Radek Svoboda
Vlčnov: Hlaváček V. - Tomala K., Šupka J. (56. Koníček P.), Mikulinec P., Mikulec K., Křapa L., Koníček J., Konečný R., Kašpařík Pa., Kameník J., Bartošek J. Trenér: Ivo Šimčík
Ve vyrovnané první půli si oba celky připravily několik dobrých šancí, ale Martykán ani Černoch, kteří měli šanci, ji nevyužili, to samé platilo u hostí, kdy Koníčkovy a Šupkovy střely byly nevyužity. Ve 2. poločase hosté od prvních minut zatlačili domácí a dočkali se i vedoucí branky, v 52. minutě byl v pokutovém území faulován Konečný, k pokutovému kopu se postavil Mikulinec a nedal gólmanovi šanci. Kdo čekal po vyloučení svého hráče, že domácí budou bránit, byl na omylu. Hosté místo aby hráli více v defenzivě, tak se zatáhli, a to domácí využili v 66. minutě vyrovnávacím gólem, kdy si na Černochovu střelu naběhl Běhávka a přízemní střelou vyrovnal na 1:1. Od té chvíle se hra odehrávala mezi šestnáctkami a vznikaly tam emoce a na to doplatil Bartošík, který se po druhé žluté kartě v 84. minutě poroučel pod sprchy. Zbytek utkání se dohrával mezi šestnáctkami.
Nejlepší hráči: Tomáš Březina - Josef Koníček