Dvě medaile a spousta rekordů

Uherský Brod Sport 23 / 10 / 2014

Plavci Uherského Brodu bojovali ve Vyškově a Novém Jičíně

Hned na dvou frontách se představili plavci Spartaku Uherský Brod. Zásluhou Anety Svozilové a Jakuba Svozila si domů přivezli dva cenné kovy. Jejich týmoví parťáci na závodech o Vyškovského hrošíka a Malé ceně Nové Jičína přepisovali klubové i osobní rekordy.
Ve Vyškově se představila trojice Aneta Svozilová, Kateřina Anna Hladišová a Anna Gregůrková. Závodů (ročník 2004 a mladší) se zúčastnili plavci z dvaadvaceti oddílů.
Na medaili dosáhla jen Svozilová, nejzkušenější z brodského tria, která si na trati 100 m znak doplavala v oddílovém rekordu pro stříbro. V závodě na 100 m volný způsob byla pátá. Hladišová s Gregůrková skončily s novým osobním rekordem v půlce startovního pole.
Na dvoudenní závody do Nového Jičína vyrazila osmičlenná výprava Uherského Brodu. Na severu Moravy se představili i plavci ze Slovenska, Polska a Rakouska.
„Pro naše plavce byl zážitek vidět v akci reprezentanty v čele s Martinem Vernerem, Petrem Barůňkem, Martinem Baďurou nebo Slovákem Matejem Kuchárem,“ uvedla Renata Krůželová z uherskobrodského klubu.
Největšího úspěchu dosáhl Jakub Svozil, který skončil v novém oddílovém rekordu třetí na 200 m prsa. A klubové tabulky přepsal i na 400 m polohový závod. Pavlovi Hájkovi se podařilo to stejné na tratích 50 a 100 m volný způsob i znak a 50 m prsa. Barbora Březinová si v novém oddílovém rekordu vyplavala čtvrté místo na 50 m motýl a rekord přidala ještě na 100 m polohový závod.
Oddílové rekordy ještě měnili Šárka Kadlecová (50 a 200 m prsa), Martin Kadlec (400 m polohový závod), Cyril Dvořák (50 a 100 m motýl), Lenka Lukašíková (100 m polohový závod, volný způsob, znak, motýl, prsa a 200 m polohový závod).

autor: ceh, kru