Dvě medaile plavkyně Kadlecové

Uherský Brod Sport 19 / 06 / 2012

Plavkyně Šárka Kadlecová ze Spartaku Uh. Brod vybojovala na moravském Letním poháru žactva v Karviné stříbrnou a bronzovou medaili. V konkurenci šestatřiceti nejlepších závodníků zazářila v prsařských disciplínách. Barbora Březinová a Martin Kura se vrátili bez cenného kovu.
Desetiletá Kadlecová na severu Moravy dohmátla druhá na trati 50 m prsa a třetí na dvojnásobné trati. „A jako bonus přidala oddílový rekord,“ dodává spokojeně Renata Krůželová z brodského klubu. Kadlecová se na start postavila ještě třikrát a k medailovým úspěchům přidala 7. místo na 100 m znak a polohový závod, na 100 m volný způsob byla dvacátá. V Karviné se představila ještě Barbora Březinová, na medaili však nedosáhla. Na trati 50 m prsa skončila čtrnáctá, na volný způsob si o dvě příčky polepšila. Na stometrové trati polohový závod i volný způsob pak doplavala shodně třináctá.
O rok starší plavci bojovali o letní poháry v Brně, kam vyrazil jen  Martin Kura. „Navázal na výsledky holek a i když zůstal bez medaile, všechny starty proměnil v osobní rekordy,“ uvedla Krůželová.

autor: ceh, kru