Dvě medaile, tři osobní rekordy

Uherský Brod Sport 26 / 06 / 2024

Plavci TJ Spartak Uherský Brod ukořistili dvě medaile na Letním poháru ČR jedenáctiletých - Morava v Prostějově. Stříbrná placka se houpala na krku Silvie Švestkové, bronz přidal Jakub Juřík, oba si přitom vylepšili osobní rekordy.

„Na závody se probojuje jen třicet plavců z celé Moravy v každé disciplíně, naši plavci se dostali na šest disciplín, což je maximum,“ těší Renatu Krůželovou, předsedkyně uherskobrodského klubu, jehož barvy hájili Silvie Švestková, Jakub a Tobias Juříkovi.

Švestková dohmátla v novém osobním rekordu druhá na 800 m volný způsob, šestá byla na poloviční trati a pátá na 200 m volný způsob. „Jakub si na polohové dvoustovce vylepšil osobní maximum, což mu v nabité konkurenci vyneslo třetí místo. Těsně pod stupni vítězů skončil na prsařské dvoustovce,“ prozradila Krůželová. Juřík ještě obsadil páté místo na 100 m prsa, šesté na 100 m motýl, sedmé na 400 m volný způsob a deváté na 100 m volný způsob.

Tobias Juřík doplavil vždy ve druhé desítce startovního pole, čtrnáctý byl na 100 m prsa, šestnáctý na 50 a 200 m volný způsob, sedmnáctý v novém osobním rekordu na 400 m volný způsob a osmnáctý na 100 m polohový závod.

autor: ceh, kru