Dvě minuty od bodu

Strání Sport 25 / 04 / 2022

Zachraňujícím se fotbalistům FC Strání se lepí smůla na paty. I když v souboji s třetími Kozlovicemi nebyli horším týmem a minimálně remízu si za předvedený výkon zasloužili, do tabulky nepřipsali ani bod. Hořkou pilulku spolkli v 88. minutě…

STRÁNÍ - Kozlovice 1:2

Straňané na jaře ještě nevyhráli. Negativní bilanci chtěli zlomit proti Kozlovicím a už ve 2. minutě měl gól na kopačce Gago, ale z osmi metrů přestřelil. Fanoušci se dočkali v 7. minutě, kdy si na centr Řiháka od postranní čáry naběhl Holík a hlavičkou nedal brankáři šanci. Gól domácí povzbudil, byli aktivnější, ale už hrozili převážně jen ze standardních situací. Kozlovičtí naopak ve 25. minutě byli blízko k vyrovnání, ale střelu Galetky po brejku do rozhozené obrany vyrazil brankář Pjajko a míč do bezpečí odkopl vracející se Holík. Hosté ale nakonec do přestávky vyrovnali, když po centru Strašáka zůstal na malém vápně zapomenutý Kostka, který hlavou poslal míč od břevna do sítě.

Ve druhém poločase Strání pokračovalo v sympatickém výkonu, po hodině hry se po levém křídle protáhl Holík a jeho centr na nabíhajícího Gaga obrana na poslední chvíli odvrátila na roh. Na něj si vyskočil Bobčík, ale hlavička mu nesedla. S přibývajícím časem stále častěji hrozili hosté. V 68. minutě se po rychlém brejku vyznamenal Pjajko, který vytáhl pumelici Kaďorky i pokus Galluse. Když už to vypadlo na remízu, přišla 88. minuta, v níž rychlý brejk hostí zakončil přízemní střelou k tyči Gallus. Strání už odpovědět nestihlo. Branka: Holík. Poločas 1:1.

STRÁNÍ: Pjajko - Řihák, Horňák, Palík, Hnilo (55. Spáčil) - Holík, Silnica, Bartošek (79. V. Čaňo), Matúš (62. Leskovjan), Sedláček (55. Bobčík) - Gago.