Dvě stříbra Michalčíkové

Uherský Brod Sport 01 / 02 / 2011

Kvarteto plavců Uherského Brodu má za sebou úspěšnou premiéru roku 2011. Na mezinárodních závodech nejmladšího žactva Brněnský tučňáček vybojovala Štěpánka Michalčíková dvě stříbrné medaile.
Na stupně vítězů vystoupila v závodě na 25 metrů kraul a motýlek. Na stejně dlouhé prsařské trati ji pak medaile unikla jen o vlásek.
„Skončila čtvrtá se ztrátou pouhých čtrnáct setin sekundy,“ posteskla si trošičku Renata Krůželová z uherskobrodského klubu. Na znak pak byla Michalčíková šestá.
Brněnský tučňáček měl tradičně mimořádně kvalitní obsazení, o medaile se pralo 36 oddílů z Česka, Slovenska, Maďarska a Německa. A přestože Michalčíková byla jediná, která si na krk pověsila cenný kov, ani zbylý brodský trojlístek nezklamal.
Šárka Kadlecová skončila na trati 25 m prsa jedenáctá, motýlkem si doplavala pro 16. místo a v kraulu a znaku byla dvacátá. „Martin Kůra patřil do lepší poloviny a Barbora Březinová, pro kterou to byla první velká zkouška, rovněž nezklamala,“ dodala Krůželová.