Dvě zlaté pro domácí

Ostrožská Nová Ves Sport 20 / 02 / 2018

Oddíl sportovní gymnastiky v Ostrožské Nové Vsi i letos uspořádal tradiční závody pod názvem Novoveský čtyřboj za účasti oddílů Zlínského kraje. Pozvání tentokrát přijaly malé závodnice ze sousedního Uherského Ostrohu, Sokola Zlín, Gymnastiky Zlín, TJ Bučovice a samozřejmě také domácí závodnice.
První se představilo družstvo nejmenších - začínající děvčata ve věku 4-5 let. Na 1. místě se umístila Sabina Prchlíková, 2. Anna Mikošková, 3. Ester Hamzová, 4. Nikola Kadlčková. V 1. kategorii 1. místo a zlatou medaili získala Tereza Holáňová, stříbro Rozárie Kordulová, bronz Eliška Kovářová. Ve 2. kategorii získaly bronzovou medaili, a to zásluhou Terezy Janoštíkové, na 4. místě skončila Eva Zajíčková, 5. Karolína Zlomková. Ve 3. kategorii získala domácí děvčata bronz, a to díky Anně Kročové. Ve 4. kategorii zůstaly domácí závodnice bez medaile, na 8. místě skončila Tereza Vidrmanová.
V 5. kategorii zůstala bramborová medaile Jasmíně Grebeníčkové. „ Jasmínu to hrozně mrzelo, ale ne vše se točí kolem jednoho závodu. Prostě se jde dál a příště to určitě stupně vítězů budou,“ utěšila smutnou závodnici Ivana Frantová z pořádajícího oddílu. 6. kategorii ovládla Anna Pavlíčková, stříbro získala Alexandra Juříková.
Závodů se zúčastnili a svou kategorii měli i chlapci, kteří se předvedli se svým cvičením na prostných a kruzích, byli to převážně gymnasté ze Sokola Zlín a Gymnastiky Zlín.

autor: sal, if