Dvojí prodloužení za tři body

Hluk Sport 19 / 09 / 2021

Florbalisté FBK Spartak Hluk z úvodních dvou vystoupení v Národní lize vydolovali 3 body, které si připsali v prodloužení. Ve Slezsku jej nezvládli, doma proti Kopřivnici ano. Střeleckou formou zkraje sezony oplývá Vojtěch Duda, který už má na kontě 4 branky.

Opava - HLUK 7:6 p

Hlučané byli až do 45. minuty lepším týmem, vedli 5:1 a zdálo se, že si připíší úvodní tři body v sezoně. Jenže závěr nezvládli, když doplatili na rychlý úbytek fyzických sil, aby nakonec vydřeli aspoň bodík za prohru v prodloužení.

Po vyrovnané první třetině převzal otěže Spartak, který zaslouženě odskočil na rozdíl čtyř branek. Soupeře však na koně vysadila využitá přesilovky, po které mu narostla křídla, a po dvou slepených gólech během 57 sekund vycítil šanci na obrat. Dočkal se v 58. minutě, kdy šel do vedení 6:5. Rozhozeným hostům nahrálo do karet dvojí vyloučení Slezanů, které 61 sekund před koncem využil Duda, který tak zkompletoval hattrick. V prodloužení už měli více sil domácí. Branky: Duda 3, Šimíček, Bartoš. Třetiny 1:1, 0:3, 5:2 - 1:0.

HLUK: Hauerland - Vlachopulos, Rochovanský, Štěrba, Cileček, Jílek, Duda, Petlan, Kelíšek, Bartoš, P. Krchňáček, Šimíček.

HLUK - Kopřivnice 5:4 p

Vyslanci z města tatrovek začali aktivněji a po zásluze šli do vedení. Inkasovaný gól však domácí probudil, do přestávky vyrovnali a v polovině zápasu vedli 3:1. Jenže pak si vybrali slabou pětiminutovku, ve které kupili chybu na chybě, a soupeř si třemi góly vzal vedení zpět. Hlučané se v poslední části snažili o vyrovnání, ale naráželi na odpor brankáře Bartoně, kterého nepřekonali ani v přesilové hře. Trn z paty domácím vytrhla až spolupráce bratří Krchňáčků, kterou v čase 58:10 zakončil starší Martin. Prodloužení pak po třech minutách ukončil Duda. Branky: M. Krchňáček 2, P. Krchňáček, Kundrata, Duda. Třetiny 1:1, 2:3, 1:0 - 1:0.

HLUK: Kolečkář - Cileček, Jílek, Štěrba, Šimíček, Rochovanský, Duda, Petlan, Kelíšek, Bartoš, P. Krchňáček, M. Krchňáček, Kundrata.