Uherské Hradiště Sport 06 / 02 / 2011

1.FC Slovácko - Vysočina Jihlava 2:0 (1:0)
Branky: 28. Šilinger vlastní, 71. Ondřejka
Sestava Slovácka: Heča - Kuncl, Kordula, Reinberk, Nešpor - V. Valenta, Perůtka, Volešák, Hlúpik - Fujerik, Ondřejka
V prvním zápase středeční přípravy mělo Slovácko utkání od počátku pod kontrolou. Už v první čtvrthodině si vypracovalo několik vyložených šancí, které spaloval především Fujerik. V 8. minutě z výhodné pozice mířil k tyči, jenže brankář Svoboda nedůraznou střelu zneškodnil. Za minutu těsně minul bránu hlavičkou Kordula po trestném kopu Volešáka. Ve 13. minutě znovu Fujerik, tentokrát ve vyložené pozici, bránu minul. Na konci čtvrthodiny zakončil nádherné sólo přes celé hřiště tvrdou střelou Nešpor a dorážku poslal Fujerik nad odkrytou bránu. Stejný hráč se dostal do další vyložené šance po uličce Hlúpika a opět neproměnil. Ve 23. minutě mohl po patičce Volešáka skórovat Hlúpik, jenže brankář byl rychlejší. Na střeleckou nemohoucnost domácích se zřejmě nemohl dívat slovácký odchovanec v jihlavských barvách Šilinger, který poslal malou domů do míst, kde brankář Svoboda nestál, a hosté už míč z brány odkopnout nedokázali - 1:0. I po vedoucí brance měli domácí trvalou převahu. Ve 30. minutě pálil ze střední vzdálenosti těsně nad V. Valenta a minutu na to Nešpor v tísni netrefil bránu. Vysočina měla v první půli jedinou možnost ve 37. minutě. Po trestném kopu Gornera se Halama hlavou netrefil.
Po změně stran Slovácko jakoby ubralo plyn. Hra se vyrovnala, přesto mohli domácí vedení zvýšit v 60. minutě, když byl ve vápně zcela jasně faulovaný Fujerik. Rozhodčí Adámek, který před týdnem s Trenčínem odpískal čtyři vymyšlené penalty, však jakoby ztratil chuť a tentokrát jen rozpažil ruce. Slovácko probudil až v 71. minutě s chutí hrající Ondřejka, který se dobře zorientoval v šestnáctce, ještě lépe se uvolnil a tvrdou ranou nedal brankáři šanci. Za pět minut se řítil na brankáře osamocený Hlúpik, který svůj únik zakončil střelou těsně vedle brány. Stejný hráč se o pět minut později objevil osamocený za obranou, jenže hosté stihli míč odvrátit. Poslední slovo mohli mít hosté. V 90. minutě si na Kopicův centr naskočil Tecl, ale ve vyložené pozici míč minul.
1.FC Slovácko - Vysočina Jihlava 0:1 (0:0)
Branka: 68. Karlík
Sestava Slovácka: Filipko (46. Slovák) - Ruman, Mezlík, Starý, Jeleček - Habanec (60. Ohnutek), Kleiber, Borusík, Urbánek - Švancara, Nestorovski
V posledním utkání před odletem na herní soustředění do Turecka měl trenér Soukup potíže se sestavou, a tak dal příležitost pětici hráčů z juniorky.  Na průběhu utkání to bylo znát. Hra byla oboustranně vyrovnaná, a také šancí v porovnání s prvním utkáním ubylo. Přesto měli v prvním poločase více šancí domácí. V 7. minutě  Borusík vybídl ke skórování  Nestorovského, jenže makedonský útočník koncovku prováhal. Ve 24. minutě mohl potrestat špatný odkop Uvarenka Habanec, prázdnou bránu ale minul. Za tři minuty se do koncovky tlačil Urbánek a hostující Da Silva v poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu. Pak se dostali ke slovu i hosté. Nejprve Šilingerův rohový kop hlavičkoval nad bránu Filip a za dvě minuty orazítkoval tyč domácí brány Karlík. Závěr poločasu patřil opět domácím. Nejprve Nestorovski po rychlém protiútoku střílel těsně vedle brány a ve 39. minutě se po narážečce ocitl sám před brankářem Švancara, který technickou střelou překopl bránu.
Ve druhé půli se hra vyrovnala i na počet šancí. V 52. minutě hlavičkoval hostující Kučera z bezprostřední blízkosti, ale mladý brankář Slovák se svým zákrokem vyznamenal. Za tři minuty domácí útočná dvojice Nestorovski - Švancara podnikla rychlý brejk, který Švancara zakončil střelou nad bránu. V 68. minutě zničehonic napřáhl Karlík z pětadvaceti metrů a jeho střela zapadla za Slovákova záda. Domácí se snažili o vyrovnání. Nestorovski v tísni nezakončil po přihrávce Urbánka. Poslední šanci měl v 85. minutě Jeleček, který se dostal až před branku, kde však hosté v poslední chvíli vyrovnání odvrátili.