e:LIGA: Trmal udělal čtvrtfinále. A teď derby!

e:LIGA: Trmal udělal čtvrtfinále. A teď derby!
Uherské Hradiště Sport 21 / 04 / 2020

Příjemné zpestření spojené s dobrou věcí. Dvanáctka ligových fotbalistů se zapojila do turnaje Datart e:LIGA Challenge v hraní hry FIFA 20. Vítěz rozhodne o tom, komu poputuje finanční obnos ve výši 100 tisíc korun na podporu boje proti koronaviru.
Velmi dobře má našlápnuto i zástupce 1.FC Slovácko gólman Matouš Trmal, který s přehledem vyhrál základní skupinu a ve středu ho čeká čtvrtfinálový souboj proti zlínskému Bartošákovi.
„Zatím to ještě není oficiální, ale s největší pravděpodobností mě čeká derby, které doufám zvládnu a postoupím dál. Určitě to bude vyhecovaný zápas, stejně jako proti Zlínu na hřišti,“ směje se gólman Trmal, jehož počítačový tým hraje v dresu Barcelony. „Je to můj oblíbený klub, ale všichni máme stejné atributy, takže nikdo není ve výhodě jen proto, že má slavnější mužstvo a hráče,“ vysvětluje Trmal.
Úspěšný prvoligový gólman využil nabídky, kterou klub od Ligové fotbalové asociace obdržel. Jelikož je ve hře na playstationu dobrý, nebylo pochyb, kdo bude barvy Slovácka hájit. V základní skupině nejprve v prvním kole porazil slávistu Provoda 3:1 a opavského Železníka 5:2. Ve druhém kole Provodovi naložil šestku, ale vzápětí už nestačil na Železníka, tomu podlehl 3:7.
„Železník byl docela silný soupeř, je vidět že má svůj vlastní tým. To Provod už na playstationu moc nehraje a bylo to také vidět. Naše skupina byla asi nejvyrovnanější,“ dodal Trmal, který, nebýt prohry v posledním zápase, mohl jako jediný absolvovat základní skupinu bez jediné porážky. „Zvláštní taktiku do zápasů nemám, vždy se snažím co nejvíce držet balon a snažit se dát co nejvíce gólů,“ prozrazuje taktiku, s jakou jde do zápasů.
Stejně jako během ligových zápasů, tak i při soubojích na televizní obrazovce má za sebou Matouš hodně podporovatelů. Kluci mu drží palce v kabině, rodina sleduje zápasy přes internet a přítelkyně sedí za jeho zády a fandí.
„Připadám si jako po ligovém utkání. První mi volá mamka,“ směje se Trmal, který by chtěl dojít co nejdál. „Na začátku jsem si moc velké cíle nedával, ale když se mi podařilo vyhrát skupinu, pokusím se dostat až do finále, ale uvidíme. Soupeři jsou kvalitní. Hlavním cílem je ale pobavit fanoušky, kterým už jistě chybí klasický fotbal. Naše hraní je jen pro zpestření už tak nelehké situace. Přesto vítěz bude mít možnost rozhodnout, kterému projektu na boj proti koronaviru pošle docela zajímavou sumu,“ dodává Matouš Trmal, kterého ještě před středečním čtvrtfinále čeká několik tréninků s hráči z celého světa. 

Tagy článku

TOPlist