Esa týmu: Genzer, Suchánek, Náhlovský a Švancara

Esa týmu: Genzer, Suchánek, Náhlovský a Švancara
Staré Město Sport 09 / 06 / 2011

„Kdo se vrací, nevěří gólmanovi,“ říká Švancara, který bude vyčkávat na půlce a čekat na ideální přihrávku. Možná s mikrofonem na hlavě.

Staroměstský Širůch bude v sobotu 11. června zářit hvězdami. Tedy alespoň těmi hokejovými. Ty spolu s týmem osobností sehrají benefiční fotbalové utkání. Zatímco hokejisty si vzal na starost Karel Rachůnek, tým osobností skládá Petr Švancara. „Nechci, aby to vyznělo tak, že za vším stojím jenom já. Určitě jsem přispěl svou troškou do mlýna, ale hlavním cílem celé sobotní akce je, aby se lidi dobře pobavili, měli možnost vidět hokejisty, zpěváky či herce na vlastní oči. Součástí celého odpoledne je i dětský den, takže si na své přijdou celé rodiny. Nejdůležitější je ale to, že celá akce je benefiční, takže se vyberou peníze na dobrou věc. Každý, kdo přijde a bude fandit, tak tuto věc jenom podpoří,“ říká na úvod Petr Švancara, dnes už bývalý hráč prvoligového Slovácka.
Postavím se do základu
A právě Petr Švancara, šoumen, bavič a skvělý fotbalista v jedné osobě, věří, že ochozy na Širůchu opět budou plné, tak jako v době, kdy se ve Starém Městě ještě hrávala první liga. „Tímto bych chtěl všechny fanoušky pozvat, aby opravdu přišli v co největším počtu. Kromě toho, že si během zápasu užijí legrace a uvidí parádní akce, tak pro mě to bude rozlučka s Uherským Hradištěm a jeho skvělými fanoušky. Všem bych chtěl já zatleskat a poděkovat, protože se nejen ke mně, ale k celému týmu vždy chovali velmi slušně,“ zve tímto „mercedes“ všechny fandy do Starého Města.
V týmu osobností se kromě fotbalistů objeví i jména známá z televizní obrazovky. „Protože je po konci sezony a nejen hokejisté, ale i fotbalisté bojují za nové smlouvy, je výčet jmen zatím neúplný a mění se doslova každým dnem. Z domácích borců se objeví Michal Kordula a Vít Valenta. Dále by se měl objevit Luděk Zelenka, což je také výborný šoumen. Ze známých tváří dojede určitě Genzer se Suchánkem, které ještě doplní Pepa Náhlovský,“ vyjmenovává zatím potvrzené účastníky sobotní akce. Většina pozvaných svou účast bude potvrzovat během týdne, nebo až na poslední chvíli. Obavy, že by neměl kdo hrát, ale vůbec nepanují. Ba naopak. Na každé straně bude minimálně po patnácti hráčích. „Hlavním cílem je pobavit lidi, takže vyhecované utkání opravdu nečekejte. Vše bude postaveno na srandě, kde bych se opravdu chtěl pořádně vyřádit. Mám v hlavě takový plán, že bych hrál s mikrofonem na hlavě a zápas komentoval přímo z hrací plochy,“ kuje první kulišárnu Švancara, který má v plánu odehrát úplně celý zápas. „Střídat nebudu, protože v poslední době jsem toho nastřídal docela dost, tak se logicky budu snažit hrát co nejvíc.“
Do dražby půjde poslední dres
Součástí benefičního zápasu je i večerní akce v pasáži Menton, kde se budou dražit hokejové a fotbalové věci. „Z mé strany půjde do dražby dres, který jsem dostal od vedení klubu po ukončení spolupráce. Jedná se o poslední dres s mým jménem, který takto může někdo získat. Tím pádem se cena určitě vyšplhá co nejvýše,“ věří, že  přispěje na dobrou věc. Naopak má Petr Švancara v plánu koupit hokejku, která buď skončí doma na výstavce, nebo s ní bude střílet góly. „ V prosinci, kdy vyjíždím na led, bych mohl všechny oslnit svou novou hokejkou,“ doplňuje.
Bonusem celé akce bude mistrovský pohár, který získal extraligový Třinec a se kterým se pochlubí Ladislav Kohn. „Pro mě jako hokejového fajnšmekra bude samotný pohár třešničkou na dortu celé sobotní akce,“ uzavírá kanonýr Petr Švancara, který věří, že ve Starém Městě bude opět plno. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace