Kunovice Sport 20 / 02 / 2015

Kunovice na Bělince nezaváhaly

Jihočeský dvojboj zvládly bez chybičky. Házenkářky SHK Kunovice si připsaly na konto čtyři body a už dýchají na záda týmům z horní poloviny prvoligové tabulky. Na pátou zálohu Zory Olomouc už ztrácejí jen tři bodíky. Úspěšný comeback tak zatím zažívá kouč René Gärtner.
Kunovice - Jindřichův Hradec 29:26
Gärtner na lavičce vystřídal hrající Jarmilu Štěrbovou (více o rošádě na str. 17) a ukončil třízápasovou sérii bez bodu. Kunovjanky od prvních minut diktovaly tempo hry, když jako tajfun řádila Eva Romanová, která nakonec soupeřkám nasázela 13 gólů. „Byl to její zápas, měla nevídanou osmdesátiprocentní úspěšnost střelby,“ smekl kouč Gärtner.
Z její palebné síly profitovaly Kunovice hlavně v okamžiku, kdy na její sestru Lenku Flekovou Jihočešky nasadily osobní obranu už na polovině hřiště. „Soupeřky pak chvíli ukrajovaly z manka, ale jakmile jsme začali útočit o křídlech, znovu jsme získali uklidňující náskok. Obrovský kus práce odvedla i Jarmila Štěrbová, která na sebe vázala dvě hráčky a otvírala prostor pro střelbu právě Romanové,“ dodal Gärtner. Sedmičky 3:1. Poločas 19:14.
KUNOVICE: Tobiášová, Pauříková - Kožuchová 2, Romanová 13, Horáková 1, Martindale, Janásová, Kosinková 2, Jurasová, Fleková 7/1, Štěrbová 3, Doležalová 1/1.
Kunovice - Č. Budějovice 27:23
Kunovjanky si připsaly povinné tři body, ale nadřely se víc, než asi počítaly. Už v 10. minutě sice vedly 8:2, ale pak přišla hluchá pasáž, během které se soupeřky z jižních Čech vrátily do hry. „Ve snaze o rychlé brejky se holky dopouštěly spousty technických chyb, za což byly trestány. Jihočešky se tak dotáhly až na rozdíl dvou branek,“ říká Gärtner, který do druhé půle vysunul obranu, čímž eliminoval výškovou převahu hráček Českých Budějovic.
„Hru už jsme pak kontrolovali. Vítězství se ale nerodilo lehce, srážely nás vlastní chyby a neproměněné šance,“ poznamenal lodivod. Sedmičky 2:5. Poločas 14:11.
KUNOVICE: Tobiášová, Pauříková - Romanová 5, Horáková 5/1, Janásová, Kosinková 3, Jurasová 5/1, Fleková 3, Štěrbová 6, Doležalová.