Exhibice se změnila v drama

Uherské Hradiště Sport 01 / 08 / 2010

Neproměněním šancí si prvoligoví fotbalisté Slovácka zadělali ve finiši na problémy

1.FC Slovácko - Hr. Králové 2:1 (1:0)
Branky: 44. Karal (vl.), 50. Ondřejka -  75. Dvořák.
ŽK: 76. Kordula - 90. Lindr.
Rozhodčí: Zelinka – Filípek, Marek – Mikel.
Diváci: 6.302
Slovácko: Filipko – Kuncl, Košút, Mezlík, Reinberk – Fujerik (76. J. Valenta), Kordula, Volešák, V. Valenta – Ondřejka (90. Szmek), Švancara (83. Hlúpik). Trenér Miroslav Soukup.
Hradec Králové: Lindr – Karal, Chleboun (57. Kasálek), Wozniak – Rezek (80. Tomašák), Hochmeister, Fischer, Poděbradský (63. Dvořák), Pilař – Kocourek, Černý.
Slovácko muselo řešit nepříjemnou situaci těsně před výkopem. Rozcvičujícího se Kubáně, kterého trápily žaludeční potíže, nahradil debutující Reinberk a nevedl si vůbec špatně. V úvodních minutách se hrál oboustranně svižný fotbal, postupem času ale přebíralo otěže utkání Slovácko, které si však moc vyložených šancí nevypracovalo. Z jedné nevinné na konci poločasu se dostalo do vedení a to jej probudilo. Po změně stran bylo dvacet minut jednoznačně dominujícím mužstvem. Po gólové pojistce však spalovalo jednu vyloženou šanci za druhou, a tak zákonitě přišel trest v podobě kontaktního gólu, po kterém votroci začali věřit aspoň v jeden bod. Jejich sny jim však překazil famózním zákrokem v závěru zápasu brankář Filipko.

JAK ŠLY MINUTY:
1. Hned po rozehrávce  našel Volešák za obranou naběhnutého Fujerika, kterému jeho ránu Lindr vyrazil.
3. Do šance se dostali i hosté. Fischerova rána však mířila doprostřed brány.
31. Aktivní Fujerik našel v šestnáctce Švancaru, kterému střela nesedla.
35. Velká šance Ondřejky. Švancara jej našel nadýchaným centrem před Lindrem, jenže domácí útočník mířil hlavou těsně nad.
42. Znovu hlavičkující Ondřejka. Tentokrát po centru Reinberka.
44. Přízemní centr Fujerika chtěl prodloužit Švancara patičkou na V. Valentu, jenže dezorientovaný Karal zamířil do vlastní sítě - 1:0.
50. Skvělý nástup do druhé půle. Švancarův centr našel opět Ondřejku, který se levačkou tentokrát nemýlil a krásným volejem do horního rohu překonal Lindra - 2:0.
55. Fujerik sklepl míč Kunclovi na malé vápno, ale domácí obránce nedokázal propálit Lindra.
66. Tlak domácích rostl a zvětšoval se i počet vyložených šancí. Švancara centrem znovu našel Ondřejku, který překonal Lindra, jenže Wozniak stačil vykopnout míč z prázdné brány.
68. Švancara přihrál tentokrát Volešákovi. Jeho střelu z dálky Lindr chytil.
70. Další tutovka Slovácka. Kordulka sám před Lindrem na malém vápně minul bránu.
73. Nedáš - dostaneš. Na roh si naskočil střídající Dvořák a hlavou dal hostům naději.
85. Hosté se probudili a snažili se o vyrovnání. Nejblíže k němu měla opět Dvořákova hlavička, kterou zpod břevna vyškrábl fantastický Filipko.