Exhibici korunoval gól brankářky

Kunovice Sport 01 / 11 / 2012

Spanilou jízdu Kunovic kočírovala Štěrbová s gólmankou Poláškovou

Házenkářky SHK Kunovice stále útočí na čelo prvoligového pelotonu. V pátém vystoupení deklasovaly na domácí palubovce SVŠ Plzeň a s jedinou porážkou na kontě stále prohánějí neporazitelný HC Plzeň. Hvězdou sobotního střetnutí byla kapitánka Jarmila Štěrbová a brankářka Ivana Polášková, která se dokonce zapsala mezi střelkyně.
Kunovice - Plzeň  31:15
Kunovjanky měly start z říše snů, když v páté minutě vedly 5:0 a přinutily hostujícího kouče Róberta Mičeka k oddechovému času. Jenže lavinu domácích útoků nezastavil a recept na neprodyšnou obranu nenašel. Gólové manko jeho výběru stále narůstalo. Hlavní podíl na vývoji skóre měly smrtící brejky v podání Štěrbové a vynikající výkon brankářky I. Poláškové. „Holky do puntíku splnily nalinkovaný scénář zápasu. Do patnácté minuty jsme chtěli zlomit odpor nebezpečného soupeře a střetnutí rozhodnout, což nám vyšlo dokonale,“ mne si ruce spokojený kouč Antonín Střelec. Ani ve druhém poločase se domácí brankostroj nezasekl, byť se na palubovce objevila kompletní lavička. Západočešky byly zralé na ručník. O pomyslnou třešničku na dortu se postarala brankářka Ivana Polášková, která v 55. minutě s jistotou proměnila sedmimetrový hod a poprvé v sezoně se zapsala do listiny střelkyň. „Klíčové bylo naše nasazení a zejména disciplína. I když jsme měli obavy z tvrdosti soupeřek, které se prezentují důraznou hrou, vyšly nám všechny záměry a utkání jsme dohrávali v exhibici,“ komentoval hladké vítězství Střelec, který v týdnu kapánek změnil styl hry a slavil čtvrté vítězství v sezoně. „Za týden jedeme do Poruby. Souboj s interligovou zálohou může hodně napovědět o našich dalších ambicích,“ poznamenal zkušený lodivod. Poločas 16:7.
KUNOVICE: I. Polášková 1/1, J. Polášková - Štěrbová 11, Horáková, Křeháčková 6, Sklenářová 1, Brablcová 4/1, Jurasová 3, Hrabalová 3, Bílková 1, Žáková 1, Kosinková, Burďáková, Ježková.