Extraliga láká, odemknou její brány?

Extraliga láká, odemknou její brány?
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 22 / 03 / 2012

Extraliga už není pro prvoligové volejbalisty VSK Staré Město tabu! Když ve finálové sérii přetlačí České Budějovice, nevylučují, že brány nejvyšší soutěže zlatým klíčem odemknou! „Extraligu nezavrhujeme, kluci si ji určitě zaslouží. Ale nejdříve musíme zvládnout finále,“ krotí předčasnou euforii Petr Karabec, hrající kouč borců ze Širůchu.
Staroměstští každopádně stojí na prahu historického okamžiku - premiérového průniku mezi českou smetánku. Od postupu je dělí dvě vítězství. Finálová série se totiž stěhuje na levý břeh řeky Moravy za stavu 1:1.
„Šance jsou stále vyrovnané, soupeř je zkušený a kvalitní. Ale samozřejmě chceme vyhrát a oplatit mu loňskou finálovou porážku,“ zdůraznil Karabec. Ve Starém Městě věří, že opět zapůsobí kouzlo nedobytného Širůchu.
Kment a spol. v domácí hale zvítězili už jedenáctkrát za sebou. „Tahle generace kluků na vítězství čeká už dlouho, udělá pro něj maximum. Klidně na palubovce vypustí duši,“ říká lodivod.
Když jeho armáda dotáhne pouť play-off až ke zlatým medailím, má dveře do extraligy otevřené. Tradiční kvalifikace totiž letos odpadá. „Uvidíme, jakékoliv úvahy jsou předčasné. Ještě musíme udělat dva krůčky,“ brání se přímé odpovědi bývalý vynikající reprezentant a mistr republiky v dresu Odoleny Vody.
„Soutěž je hlavně kvalitnější a může přijít série porážek, která zacloumá s psychikou hráčů. Vždyť zatím jsou zvyklí vesměs vyhrávat. V extralize se navíc hraje jen jeden zápas týdně, tudíž se sezona protáhne,“ poznamenal Karabec. „A samozřejmostí je intenzivnější trénink, což může být pro kluky, kteří chodí normálně do práce, problém.“
Staroměstští už ale v Českém poháru prokázali, že se nemusí extraligistů bát. Vyřadili ČZU Praha a na Širůchu porazili i Ústí nad Labem. „Nic nezavrhujeme. Když finále vyhrajeme, sedneme si a rozhodneme co dál. Každopádně by si kluci extraligu zasloužili,“ je přesvědčený Karabec.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace