Extraliga? Zatím spíš ne...

Extraliga? Zatím spíš ne...
Foto: Pavel Chajda
Staré Město Sport 03 / 04 / 2012

Staroměstský klub vyřkne ortel do konce dubna. Šance je prý malá

I když si vítězstvím ve finále play-off „koupili“ jízdenku na extraligový vlak, s největší pravděpodobností zůstanou volejbalisté VSK Staré Město prvoligoví... Ani euforie z historického vítězství vedení klubu neoslepila, svazové požadavky na elitní soutěž jsou pro partu ze Širůchu jen těžko splnitelné.
„Ještě si musíme sednout s hráči a realizačním týmem, ale na více než padesát procent právo postupu odmítneme. Definitivní ortel vyřkneme do konce dubna,“ potvrdil Petr Straka, předseda klubu. „Extraliga už má větší nároky na finance i zázemí, ať už funkcionářské nebo hráčské. Je to už profesionální liga. A my chceme zůstat amatéry,“ vysvětlil Straka.
Samostatnou kapitolou je kádr, který by ve Starém Městě každopádně museli rozšířit a zkvalitnit. A kvalitní borci, ošlehaní extraligou, nebudou hrát za „párek a pivo“. Adekvátní posila přijde zhruba na čtvrt milionu ročně... „Asi je prostě lepší hrát na špici první ligu, než si zvykat na roli fackovacího panáka v extralize. Série porážek by se navíc určitě odrazila v psychice. O vyšší fyzické náročnosti extraligy ani nemluvím,“ vypočítává negativa Petr Karabec, kouč Starého Města. Zároveň však přiznal, že jej extraliga láká. „O tom žádná, ale v mém případě už jde trošku o zdraví. Když jsem před čtyřmi lety končil ve Zlíně, už jsem balancoval na hraně utrhnutí nějakého vazu. A dnes? Mám velké problémy s kolenem a po zranění kotníku nemůžu ani dlouhodobě trénovat,“ říká realisticky zkušený lodivod.
Extraligové brány se tak nakonec asi před borci ze Širůchu zabouchnou. „Ještě si sedneme a uvidíme, ale spíš ne. I vítězství v první lize je však krásné,“ rozplývá se Straka.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace