Fabová zůstala osamocená

Uherské Hradiště Sport 24 / 04 / 2018

Start nadstavbové části, která určí mistra republiky, prvoligovým fotbalistkám 1.FC Slovácko zhořkl. Svěřenky kouče Petra Vlachovského na úvod bojů o titul vyhořely na Strahově, který je domovským stánkem pražské Sparty.
Sparta Praha - SLOVÁCKO 4:1
Souboj druhého týmu se třetím začal náporem Pražanek, které zahrozily už v páté minutě, ale Růžičková proti Američance Burkenroad vytasila parádní zákrok. Za pět minut už ale kapitulovala. Když pak hostující výběr přežil další šanci soupeřek, přišel brejk, na jehož konci byla Fabová, která srovnala na 1:1. Sparťanky však nezpanikařily, ještě do přestávky si vzaly vedení zpět a ve druhé půli přidaly další dvě branky. Čtvrtý hřebík do rakve Slovácka zatloukly z pokutového kopu po faulu Strnadelové. I přes čtyři góly byla Růžičková nejlepší hráčkou týmu z Uherského Hradiště, dalším gólům zabránila. Ze Slovácka byla blízko druhému gólu Sedlačíková, ale ve slibné příležitosti minula domácí svatyni. Branka: Fabová. Poločas 2:1.
SLOVÁCKO: Růžičková - Strnadelová, Paz, Waltrová (57. K. Dubcová), Janíková (22. Sedlačíková), Fabová, Bychkova (57. Molková), Janků, Klímová (77. Čeriová), Valášková.
1. Slavia Praha    13    1    0    102:11    40
2. Sparta Praha    1    0    0    69:7    38
3. Slovácko    0    0    1    44:20    31
4. Vikt. Plzeň    4    1    9    18:41    13
Pozn.: Body a skóre ze základní části se započítávají.