Famózní Chovanec vyčaroval první bod

Slovácko Sport 25 / 12 / 2014

Derby rozhodly až nájezdy

Hokejoví junioři Uherského Brodu udělali Vánoce už včera, když v oddílovém derby vybojovali premiérový bod do tabulky Krajské ligy. Uherský Ostroh a Uherské Hradiště nepochodily na ledě soupeřů.
Rosice - Uh. Ostroh 3:2
Ostrožané neodjížděli do Rosic v optimální sestavě. Trenér Ivan Klauda postrádal hned pět obránců. I přesto zdecimovaný kádr odehrál více než vyrovnanou partii, ve které měl dvě třetiny navrch. Už ve 3. minutě po přihrávce Vaněčka otevřel skóre Flora. Hosté získali na psychické pohodě a domácí dvě třetiny k ničemu nepustili. Vedení navíc zvýšil Fojtík. Zlom přišel až poslední části. Rosičtí přeskupili sestavu a rázem jich byl plný led. Vsadili všechno na jednu kartu - nastřelování puků před gólmana Vlachynského. Taktika se jim osvědčila poprvé ve 48. minutě, kdy doslova protlačili puk za Vlachynského záda. O tři minuty později už bylo vyrovnáno. A v následné přesilovce domácí skóre otočili úplně, když rána od modré skončila pod víkem. Hosté se ještě nevzdali, přidali, jejich střely létaly kolem domácí svatyně, ale všechny minuly cíl. A vyrovnání jim nepřinesla krátká přesilovka 5 na 3 ani hra bez brankáře. Branky: Flora, Fojtík. Třetiny 0:1, 0:1, 3:0.
UH. OSTROH: Vlachynský - Vaněček, R. Klauda, Nevídal, Bachan, Maršálek, Šlapák - Hrbatý, Flora, Antonovič - L. Galuška, V. Galuška, Tóth - Lenkovič, Fojtík, M. Kučera (40. Větříšek).
Šumperk- Uh. Hradiště 6:1
Hradišťští souboj nezvládli, po dvou třetinách prohrávali 0:5. A nutno dodat, že zaslouženě. Předvedený výkon si totiž za rámeček nedají. „Hráli jsme bez důrazu, nasazení, u každého puku byli později. To se pak těžko vyhrává,“ posteskl si Rudolf Holásek, vedoucí týmu, který na Hanou odcestoval bez nemocného trenéra Lukáše Kašného. Na střídačce tak místo něj zaskočil asistent Robert Pochylý.
Hosté poprvé inkasovali při vlastní přesilovce už v páté minutě, ale z letargie se neprobudili. Jejich výkon dosáhl kritického bodu ve druhé třetině, kdy během úvodních sedmi minut třikrát kapitulovali a
gólman Hubáček, přenechal místo Oharkovi. Armáda od řeky Moravy se probudila až po důrazné domluvě zaskakujícího kouče Pochylého. Do třetí části tak naskočil v červených dresech úplně jiný výběr. „Kluci začali bruslit a napadali soupeře, čímž jej přiváděli do úzkých a vytvářeli si šance. Škoda jen, že je Schuster, Kotačka a Horehleď neproměnili. Kdybychom hráli celý zápas jak poslední třetinu, nemůžeme prohrát,“ posteskl si Holásek. O čestný úspěch Uherského Hradiště se nakonec postaral Horehleď, který v 51. minutě využil přesilovou hru. Účet zápasu však sekundu před koncem uzavřeli domácí. Branka: Horehleď. Třetiny 2:0, 3:0, 1:1.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček (27. Oharek) - Stašek, Studený, Kršjak, Foltýn, Lažek, Dobeš - Schuster, Kotačka, Ondra - Fridrich, Burša, Horehleď - Šrenk, Haničinec, Nohál - Bednařík, Fuksa, Nohál.
Uh. Brod B - Uh. Brod A 4:5
Uherskobrodské derby skončilo po šedesáti minutách překvapivou remízou, favorizované „áčko“ rozhodlo o vítězství až po samostatných nájezdech. Junioři si tak připsali do tabulky premiérový bod. „Zápas jsme pojali už trošku vánočně, nechal jsem odpočívat jednu celou lajnu, takže jsme nastoupili ve dvanácti, čehož bojovně hrající mladíci využili. Bod jim vychytal gólman Dominik Chovanec, který předváděl nevídané kousky,“ smekl před výkonem talentovaného brankáře Roman Uhříček, kouč brodského áčka, jehož výběr odvracel porážku v 57. minutě, kdy srovnával na 4:4 Nesrsta. „Mladí se snažili a čtyři pět z nich si určitě vytáhnu na play off,“ dodal Uhříček. Branky: Klusák, Bujáček, Ďurica, O. Chovanec - Novák, Kojecký, Doležálek, Nesrsta. Třetiny 2:2, 1:1, 1:1.
UH. BROD B: D. Chovanec - Ďurica, Vaněk, Adami, Šobáň, Vyoral, Mravko - Pavlůsek, Hladiš, Bujáček - Klusák, O. Chovanec, Kovář - Bařinka, Gahura, Kociňák.
UH. BROD A: Kučera - Surý, Kojecký, Kubiš, Okénka, Peterka - Nesrsta, Gergela, Šiller - Novák, Woska, Smetana.

autor: sal, ceh