Famózní Janča se blýskl půltucem gólů

Hluk Sport 05 / 10 / 2019

Florbalisté Spartaku Hluk po vyřazení z poháru Českého florbalu ukázali svoji pravou tvář! V souboji proti Svitavám fanouškům opět naservírovali brankové hody s vítěznou tečkou. Soupeře přiváděl k šílenství Tomáš Janča, autor šesti branek.

HLUK - Svitavy 10:8
Třetí tým Národní ligy vtrhl do zápasu jako uragán a ve čtvrté minutě vedl 3:0. Svitavy sice vzápětí snížily, ale jinak si hrálo podle hluckých not. Spartak nakonec vyhrál třetinu 5:1. Obraz hry zůstal stejný až do jeho šesté branky ve 36. minutě. Závěr druhé části ale domácí nezvládli a soupeř se třemi rychlými góly vrátil do zápasu.
Svitavští byli rázem jako pokropeni živou vodou a jen zásluhou brankáře Kolečkáře se nedostali na kontakt. Hlučané pak sice opět odskočili na rozdíl tří branek, ale znovu povolili v koncentraci a během 31 sekund na ukazateli skóre svítil stav 7:6! S rychlou odpovědí ale přispěchal M. Krchňáček a závěr už domácí zvládli. „Konečně výsledek, na který jsou fanoušci zvyklí... Největším problémem je obrana, ale to je pořád stejná písnička,“ uvedl  Martin Tuhý, kouč Hluku. Branky: Janča 6, Olbert, Petlan, Duda, Cileček. Třetiny 5:1, 1:3, 4:4.
HLUK: Kolečkář (50. Podškubka) - Holý, Cileček, Zatloukal, M. Krchňáček, P. Krchňáček, Hubáček, Vlachopulos, Duda, Petlan, Olbert, Janča, Štěrba, Tuhý.

1. Troopers    3    0    0    0    25:12    9
2. Hluk    2    1    0    0    23:18    8
3. Hranice    1    1    0    0    17:12    5
4. Kopřivnice    1    1    0    1    23:20    5
5. Třebíč    1    0    2    0    22:22    5
6. Horní Suchá    1    0    1    1    14:21    4
7. Opava    1    0    0    2    19:18    3